Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogbeültetés, implantátum?

Fogbeültetés, implantátum?

Figyelt kérdés

Az èrdekelne,hogy aki csináltatott implantátumot az mivel járt pontosan?

Mennyi idő a kész fog?Tehát ha leirnád lépésről lépésre,azt megköszönném.

Illetve mennyi az ára kb.?


2016. máj. 18. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Szia! :)

Ugyanebben a cipőben vagyok, tehát utánaolvasgattam rendesen a témának. Leírom tömören, hogy milyen információkat tudok.

Ára általában 100 000 - 200 000 Ft között szokott mozogni, függ ez attól, hogy hol és milyen anyagból csináltatod.

Először elmész kontrollra, egyeztettek az orvossal, mintát vesz a fogaidról és az ínyről, röntgen készül, felméri az egészségi állapotod (általában megkérdezi, hogy szenvedsz-e valami betegségben, állsz-e kezelés alatt stb.).

Maga az implantáció egy műtét lényegében. A műtét előtt kezelik az összes olyan fogad, ami lyukas, hogy higiénikus legyen a szájüreged. Implantáció során egy kis vágást ejtenek az ínyeden, majd egy fúróval a csontba befúrnak (kb. olyan, mintha egy fogadat fúrnák, csak mélyebbre). Abba a műgyökért (ami olyan, mint egy csavar) belecsavarozzák, belehelyezik, majd a vágást összevarrják. Természetesen érzéstelenítő injekciót fogsz kapni előtte, elvileg semmit se lehet belőle érezi. sőt sokan azt mondják, nem volt rosszabb, mint egy átlagos fogászati kezelés. A műtét helye másnapra nem fáj - ezt írják. Ezt követően 7-10 napig antibiotikumot kell szedned a fertőzések ellen.


A műgyökér az áll(kapocs)csontodba 2-4 hónap alatt fog becsontosodni, és vissza kell menned. Akkor újra felnyitják a műgyökér feletti ínyt és ráhelyezik a fogkoronát. Azt viszont nem tudom, hogy az benne van-e az árban vagy külön kell-e érte fizetni, de olcsóbb, mint maga az implantátum (műgyökér).

2016. máj. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Először is: Vannak az azonnal terhelhetőnek hirdetett bazális implantátumok (Ihde), na, ilyet ne csináltass. Mindenféle szépet mondanak róluk, de az Egészségügyi Szakmai Kollégium Fog- és szájbetegségek Tagozata szakmai hibának minősítette az alkalmazásukat. Ennyit erről.


Alapvetően kétféle implantátum van, az egyrészes és a kétrészes. A kétrészes a hagyományos megoldás, az úgy megy, ahogy az előző leírta. Kihúzzák a fogat, összevarrják, szépen megvárják, amíg begyógyul, becsontosodik a helye, aztán szikével képeznek egy kis lebenyt a célterületen az ínyen, félrehajtják, fúrnak egy kúpos furatot, belehajtják a titán csavart egy nyomatékkulccsal (komolyan :)), belecsavarnak egy zárócsavart, hogy az íny ne nőjön bele, összevarrják az ínyt, aztán 3 hónap gyógyulás-rögzülés, majd kilyukasztják az ínyt, kicsavarják a zárócsavart és becsavarnak helyette egy gyógyulócsavart, ami az ínyt formázza ilyen kehely alakúra, majd két hét múlva beteszik helyette az implantátum fejrészét, lenyomatot vesznek, ez alapján a fogtechnikus megcsinálja a koronát mondjuk másnapra, azt ráragasztják a fejre és készen van.


Ezt azért találták ki így, mert úgy gondolták, hogy nagyobb lesz a sikerarány, ha az implantátum fertőzésektől elzárva, az összevarrt íny alatt rögzül, de aztán elkezdtek kísérletezni az egyrészes implantátumokkal és ott sem volt különösebben rosszabb a sikerarány. Ezeknél a fejrész egyben van a gyökérrésszel, a beültetésük kevésbé invazív, nem vágják fel az ínyt, csak kilyukasztják, a lyukon keresztül ugyanúgy fúrnak egy furatot a csontba, belecsavarják az implantátumot és ennyi, nincs mit varrni. A rögzülést persze meg kell várni, ugyanúgy nem terhelhető hetekig (ezt nem tudom, de gondolom addig egy alacsony ideiglenes koronát kap az ember vagy a véglegest, de nem haraphat rá?). Az egyrészes szűkebb, meghatározott körben alkalmazható, de oda akár jobb lehet, mint a kétrészes.


A fogorvosok mindig egy-két gyártó rendszerét választják, ennyivel vannak kapcsolatban, mert ez így jó nekik. A legnagyobb, legismertebb gyártók, akiknek a termékeivel a legtöbb tapasztalat halmozódott fel (és ezért az áruk se alacsony...) a Straumann, Nobel Biocare, Dentsply-Astra Tech. Ezek lefedik a piac felét, rajtuk kívül van még vagy száz :)


Nekem 4 db Ankylos (Denstsply-Astra Tech) kétrészes implantátumom van. Mert az én fogorvosom, aki amúgy meglátásom szerint elég profi és képzett, a hyagyományos megoldásra esküszik, sokan vannak így. A folyamatról annyit mondhatok, hogy maga a beültetés teljesen fájdalommentes, implantátumonként kb negyedóra mindennel együtt (tényleg hihetetlenül profi és összeszedett a fogorvosom, túl van már ezres nagyságrendű implantátumon). Utána lehet pár napig kisebb fájdalom, mégiscsak felvágták az ember ínyét a csontig, de nem vészes. A gyógyulócsavar behelyezése pár perc, szintén nem vészes, utána nyomja kicsit az ínyt pár napig, de kibírható. A korona dettó, kisebb nyomásérzések, de alapvetően semmi, előtte a lenyomatvétel kissé utálatos dolog szerintem, de nem fáj, inkább kellemetlen-kényelmetlen.

2016. máj. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Ja, az ár az nekem kb 300 volt koronával per darab.
2016. máj. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha netán nincs elég csont, az jelentősen megkavarhatja az egészet, vannak mindenféle csontképzési/pótlási módszerek ennek a megoldására, nekem ez hálistennek nem kellett. Illetve nálam egyes fogakat pótoltak, amiknek volt szomszédjuk, nyilván ez a legegyszerűbb eset, kb belövik kettő közé az implantátum helyét és a korona is adódik a szomszédokból, nehezen elrontható ez. Amikor viszont sok fogat pótolnak, hidat vagy komplett fogsort raknak implantátumra, azt el lehet rontani, mert akkor a fogorvosnak kell kitalálni, mi hova kerüljön és mekkora legyen. Erre ma már léteznek mindenféle CT-s, lézerszkenneres, anyámkínjás számítógépes CAD-CAM megoldások, én ezekért fizetnék annak a helyében, akinek ilyesmi kell, mert ezekkel valószínűleg tényleg frankón meg lehet tervezni a végleges fogsort olyanra, hogy az ember abszolút a sajátjának érzi, mert a harapásérzés meg minden totál rendben van, ott találkoznak a dolgok, ahol kell satöbbi.
2016. máj. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként például a koronát el lehet rontani. Édesanyámnál frontfogat pótoltak, talán kettest és bizony nem teljesen szimmetrikus és oldalt van egy kis rés. Hiába mondtam neki, hogy ne fogadja el így. Én tutira rájuk borítottam volna az asztalt. Az én négy koronám tökéletesen passzol, színre és alakra is.


A koronákban is van különbség, ha frontfogról van szó, akkor érdemes lehet a cirkont választani, mert természetesebben hat, a normál fogak is átlátszók valamennyire, különösen a kisebbek elöl. Nekem egy ötös, két hatos és egy hetes van, úgyhogy azt mondta a doktornő, hogy szerinte nem érdemes mással szórakozni, oda jó a normál fémkerámia korona is.

2016. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a részletes leírást.
2016. máj. 19. 04:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!