Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabalyzo felrakas? Tobbi lent

Fogszabalyzo felrakas? Tobbi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! A fogszabalyzot hogy rakjak fel? Mit csinalnak eloszor? Fajdalmas? Es utanna? Valaki leirna reszletesen hogy hogyan is zajlik ez? Hogyha pl minden fogam elall akkor meddig kell viselnem? Van akinek tobb mint 6 evig kell viselni?

2016. máj. 24. 17:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Olyat is olvastam, hogy kihuzzak a fogadat de nem ha szerncses vagy. Ezt mire ertsem? Miert huzzak ki a fogam? Meg hogy tagitjak ki a szamat?
2016. máj. 24. 19:28
 2/10 A kérdező kommentje:
Miert csak a felso fogsorra rakjak eloszor? Nem lehet ugy, hogy rogton mindket fogsorra?
2016. máj. 24. 20:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez függ hol csináltatod milyen módszerrel. A TB-s kezelésnél gyakran húznak fogat, az essztétikai fogászatokon (ami jóval drágább) már lehetséges foghúzás nélkül is (még akkor is ha másik kezelés szerint kell húzni). Nekem felrakták egyből mind a kettőre. Ez tehát orvos/rendelő függő dolog.
2016. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Es maganrendelobe?
2016. máj. 24. 21:13
 5/10 A kérdező kommentje:
13/L vagyok es magyon felek hogy hogy fog tortenni meg hogy egyaltalan miert huznak fogat stb.. Mindent tudni akarok:)
2016. máj. 24. 21:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Menj el konzultációra, ott mindent elmondanak.
2016. máj. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Először el kell menni mintavételre, itt csak rá kell harapnod egy gyurma szerű masszára, ez meg fog szilárdulni, ez alapján készítik el a megfelelő fogszabályzót. Kaptok egy újabb időpontot, akkor csak a hátsó fogaid közé raknak be pici gumilapokat (2-t, vagy 4-et, attól függ hány fogad bújt ki hátul). Ez nem fáj, csak picit kellemetlen. Ez azért szükséges, hogy legyen majd helye a gyűrűnek. Ezek a gumik pár napig bent vannak, utána lehet menni a ragasztásra.

Nekem úgy csinálták, hogy fertőtlenítették a fogaimat, felragasztották a két hátsó fogamra a fémgyűrűt, majd a többire a breketteket (azok a fém tappancsok a fogakon). Belefűzték a drótot, aminek eléggé szúrt a vége, amíg le nem vágták, aztán rögzítették a kis gumikkal, aminek kiválaszthatod a színét. Igazából nem fájdalmas, csak vannak kellemetlen részek. Ami rossz, hogy végig ki van feszítve a szád, egy ilyen műanyag/szilikon/ tágítóval, meg ugye ott a nyálszívó. Kb fél óra.

A felrakás után még nem fáj pár órát, nem is érzel semmit, csak fura, hogy ott egy "kerítés" a fogaidon. Na aztán érzed, hogy egybe érzékenyebb a fogsorod, aztán másnapra brutálisan fáj. Nem akarlak ijesztgetni, de az tényleg nagyon rossz volt. Pár napig annyira fájt, fészített, húzott, hogy ha egy puha 1 cm-es banándarabot próbáltam elrágni, majdnem elsírtam magam, úgy fájt. Csak ilyen pépeket tudtam enni kb 3-5 napig, utána egyre jobb lett, egy hét múlva már meg sem éreztem, bármit tudtam vele enni.

Az első pár napot kell kibírni és utána simán megy minden.

Fogat nem mindenkinek kell húzni, ezt csak a doki tudja megmondani, hogy kinek kell.

Az pedig egy bűvös kérdés, hogy meddig kell viselni. 1 évig minimum, hogy ne rendeződjenek vissza a fogaid. Aztán a többi már attól függ, hogy hogy állnak, javulnak a fogaid. Ezt így az elején még a fogorvos sem tudja pontosan megmondani. Legtöbbeket, akiket ismerek 2-4 évig hordták. De ez személyenként teljesen változó.


Ha van bármi kérdésed, írj nyugodtan akár privátban is :)

Szia!


14/L/fogszabis

2016. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Huuh, nagyon szepen koszonom hogy ezt mond leirtad:) meg 1 kerdesem lenne:-) hany naponta/hetente kell visszamenni? Mert ugye a fogorvos meghuzza vagy mit csinal a fogszabalyzoval. Ez faj?
2016. máj. 25. 19:45
 9/10 anonim válasza:
Nekem havonta kellett mennem. A fájdalom meg mindenkinél változó.
2016. máj. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én ma kaptam meg. A hetes nagyon jól leírta. Jelenleg nagyon fájnak fogaim, de megéri mert hamar elmúlik, szépek lesznek és nagyon tetszik ahogy kinéz. :) Hajrá!
2016. jún. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!