Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj egy sájsebészeti...

Mennyire fáj egy sájsebészeti fogeltávolítás? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nemrégiben letört jobbrol elől a fogam és a fogorvos azt mondta, hogy olyan kicsi maradt a tetejéből, inkább nem próbálja meg kihúzni és elküld a szájsebészetre. Nagyon félek, nagyon fog fájni? hogy távolítják el a fogat?

2016. máj. 26. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog fájni, kapsz érzéstelenítőt. Vagy megfogják gyökérfogóval (ha van mit megfogni) és egyszerűen kihúzzák; vagy felvágják az ínyedet a fogmaradék mellett és kiemelik a csonkot, aztán összevarrnak.
2016. máj. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A világon semmit nem fogsz belőle érezni, annyira el lesz érzéstelenítve. Én voltam szájsebészeten, felvágták a szájpadlásom, semmit nem éreztem meg belőle.
2016. máj. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló, íny vágással, semmit nem éreztem belőle :) Mivel nem bírom elviselni azt, ha húzzák a fogamat, hiába van bérzéstelenítőzve, akkor is tudom, hogy rángatják össze-vissza, meg hallom, hogy recseg-ropog..... az nekem nem megy. Inkább gyűjtök rá pénzt és sebészileg távolíttatom el a fogat, minthogy hentes módjára ráncigálják..... :)
2016. jún. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg nem éreztem volna semmit, ha hatott volna mindenhol az érzéstelenítő. Szerintem túl hátra adta, mert nyelni viszont alig tudtam. Így eléggé fájt mikor a fogam másik felét szedte ki és nemis foglalkoztak vele, hiába szóltam.

2016. jún. 1. 19:25
 5/6 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy gyulladt volt? Mert akkor akármennyit is adnak be az érzéstelenítőből, mindenhol fog hatni, csak ott nem, ahol kéne. Egyszer így, gyulladtan kezdték el ráncigálni, aminek az lett a vége, hogy kivettem az orvos kezéből a fogót, mert annyira fájt, pedig 4 adag érzéstelenítőt kaptam arra s helyre. Lezsibbadt az egész fejem, csak ott nem hatott. Egy hétig antibiotikumoztam, lehúzta a gyulladást és aztán a műtétnél semmit nem éreztem.
2016. jún. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem volt gyulladt. Semmi baja nem volt a fogamnak azon kívül, hogy ki volt ugye törve. Csupán rossz helyre adta be a szájpadlásomhoz az érzéstelenítőt.
2016. jún. 11. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!