Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fontosak számodra a...

Mennyire fontosak számodra a fogaid? Hogy érint, ha egyet el kell távolítani?

Figyelt kérdés

Fontosnak érzed, hogy ameddig csak lehetséges, az összes fogad meglegyen, vagy nem zavar, ha mégis el kell távolítani valamelyiket (nem bölcsességfogat és nem is fogszab miatt való eltávra gondolok)?

Kérek mindenkit, hogy őszintén írja meg, ez egy anonim oldal, minden válasz ugyanolyan hasznos lesz :)



2014. nov. 2. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
ha mindenáron el kell távolítani egy eléggé látható helyen levő fogat, akkor mindenképpen ajánlatos a helyére csináltatni porcelánt, már esztétikailag is szebb látvány, ha van fog, mintha üres hely látszódik. Ha nem látható helyen van a kihúzás, akkor nem fontos pótolni, ha téged nem zavar.
2014. nov. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem a kérdésre válaszoltál. Általában vagyok kíváncsi a feltett kérdésre vonatkozó válaszokra. Fogorvostan hallgató vagyok.
2014. nov. 2. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:
igen, én a végsőkig "küzdenék" a megtartásukért.
2014. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés nálam úgy nézett ki, hogy melyik az erősebb, a fogorvostól való félelem vagy a fogak elvesztésétől való félelem. Szerintem a legtöbb embernél ugyanez a kérdés, ugyanis a pénz itt nem annyira lényeges tényező, hisz a legolcsóbb megoldás egyértelműen az, ha az ember rendszeresen, mondjuk félévente jár kontrollra és a felmerülő, akkor még kisebb problémákat megcsináltatja és bármennyire is szarozzuk mindig ezt az országot, ez itt a világ kb 90 százalékával szemben akár tb finanszírozással is tűrhetően működik, magyarul ingyen vagy közel ingyen van.


Sajnos nálam és még egy rakás embernél a fogorvostól való félelem volt erősebb, ami ráadásul egy pozitív visszacsatolásos folyamat, minél több a probléma, annál jobban fél az ember a kezeléstől és így a problémák egyre nagyobbak lesznek. Abban lehetnek még persze különbségek, hogy kinél mikor szakad át a gát, mikor éri el azt a pontot, amikor mégiscsak elmegy a fogorvoshoz. Én ezt a pontot négy és fél fog (a bölcsességfogaimon kívül, másfél ötös, egy hatos és két hetes) elvesztésénél értem el, miután vagy 15 évig nem voltam fogorvosnál, kb érettségi óta, a fogaim általam is jól láthatóan és érezhetően szép folyamatosan romlottak, de sajnos elviselhető volt a helyzet, mert különösebb fájdalmam nem volt, csak ilyen egy-két napig tartó kisebb fogfájások, de az se túl gyakran, aztán idén év elején lett egy fájdalmas gyulladásom, amire azt mondtam, hogy ezt muszáj kezelni, mert belehalni azért tényleg nem szeretnék. Egy ilyen komoly problémahalmazzal már természetesen nem mer az ember nem egy jobb magánpraxishoz fordulni és szerintem tényleg nem is nagyon célszerű, úgyhogy ez az egész orbitális ostobaság úgy másfél millióba került nekem, idén úgy harmincszor voltam fogorvosnál és most tartok a vége felé, jövő héten kapom meg az utolsó két koronámat az implantátumaimra és valószínűleg lesz még egy csapos fogam (az a "fél" ötös, az egy nagyon alapos gyökérkezelésen esett át egy fél éve, majd meglátjuk, hogy sikeresen-e, egyelőre úgy tűnik, most ideiglenesen van felépítve). Egy ilyet persze eszméletlen sokan nem engedhetnek meg maguknak anyagilag, ezért van ilyen sok fogatlan ember. Szóval akinek nincs pénze, az rendszeresen járjon el az önkormányzati szakrendelésre, mert különben tényleg komoly szívás lesz a vége. És ezt már gyerekkorban el kell kezdeni, hogy megszokássá váljon, különben nem fog menni.

2014. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem két fogam hiányzik,és nagyon zavart,pedig nem volt nagyon látható helyen

így mindkettő helyére csináltattam titánium műgyökeret,és rá porcelán koronát

elöl van két fogam,amiket még fiatalabb koromban gyökérkezeltek,csúnyán el voltak színeződve.ezeket természetesen nem húzattam ki,hanem cirkónium koronát csináltattam rájuk

egy vagyonba került a fogam,de megérte,mert olyan,mint az igazi

2014. nov. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem elég rosszul érint a dolog. Egy fogeltávolítás szerintem minden egészséges lelkű embernek egy sokk, hiszen nem lesz helyette másik, saját fog soha többé. Persze lehet pótolni, de nyilván az nem ugyan olyan. Egy állandó, saját dolog elvesztése mindig fájdalmas az ember lelkének, legyen az fog vagy bármi más, legalábbis nekem ez a véleményem.
2014. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha fáj, akkor könnyebben döntenék kihúzás mellett, egyfajta megkönnyebbülés lenne.

de ha nem fáj, akkor nem, próbálnám megőrizni amíg lehet!

2015. márc. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!