Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő áll be a kihúzott...

Mennyi idő áll be a kihúzott fog helyére a másik?

Figyelt kérdés
Ma kihuztak a fogam, a bal also 36-osat ( nem ertek hozza nagyon:)) és azt szeretnem tudni, hogy a mogotte lévo fog mikor no be a helyere. 12 eves vagyok. Tudtok valamit tanacsolni foghuzas utani idoszakra? Koszi

2016. jún. 1. 18:48
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és ha fujom aloe vera firsttel az jo neki?
2016. jún. 1. 18:51
 2/19 anonim ***** válasza:
nincs 36-os fog :) ez azt jelentené, hogy neked az alsó fogsorod 72 fogbol all. :) de aranyos volt. szerintem te a 8-as ra gondoltál, de az ilyen fiatalon még nem jön elő.. az a hátsó örlő amit kiszedtek? tejfog volt még? ha igen, hamarosan kinol a maradandó. míg friss a seb, ne igyál - egyél tejeset, próbálj meg a másik oldalon rágni, ne menjen bele sok kajamaradek. tartsd tisztán, de nem kell fujkalni ilyen cuccokkal, nem soká begyogyul a helye.
2016. jún. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Semmit se fújjál bele...öblögesd vízzel. Holnapra elfelejted.
2016. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Jól mondja, mert az orvos 36-osnak mondja. Az a bal oldali alsó hatos. A mögötte lévő hetes pedig nem fog benőni a helyére.
2016. jún. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

4-es jól mondja: a 36-os fog a Zsigmondy-kereszt szerint a bal alsó hatost jelenti.


1., NE fújogasd semmivel!

2., 24 óra múlva moshatsz fogat a kihúzott fog környéke kivételével. A sebhez ne érj fogkefével.

3., Létezik fogvándorlás ami azt jelenti, hogy az oldalsó fogak megindulnak a kihúzott fog irányába. Ebből annyit fogsz érzékelni, hogy évek alatt az örlőid között rés kezd kialakulni, de teljesen egyik sem fog annyira elvándorolni, hogy beilleszkedjen a hiányzó fog helyére.

2016. jún. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Akkor én mondtam rosszul, elnézést! :)
2016. jún. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Csontfog volt, es a fogorvos azt mondta, hogy a mogotte levo bemegy a helyere
2016. jún. 2. 07:40
 8/19 A kérdező kommentje:
Amugy ha jot akartok nevetni olvassatok el mit irtam kulcsszonak😂😂
2016. jún. 2. 07:42
 9/19 anonim ***** válasza:
Elég speciális helyzetben kell hogy legyen az a 7-es, hogy be tudjon "csúszni" teljesen a 6-os helyére. Továbbra is azt mondom hogy nem tud teljesen a 6-os helyére állni, de legyen igaza a fogorvosodnak. Ebben az esetben is hosszú időbe telik, mert többgyökerű (2) fogról van szó.
2016. jún. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Dr. Borbély Zoltán ***** válasza:
Ebben az életkorban valóban könnyebben szűkül még a rés, mintha felnőttkorban veszítetted volna el a fogadat. Annak azonban kicsi az esélye, hogy 1-2 éven belül spontán bezáródna. Inkább csak előredőlni szokott a 7-es fog. Érdemes esetleg fogszabályozásban gondolkozni, különösen, ha más fogszabályozási problémád is van.
2016. jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!