Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Idegméreg után 10 nappal...

Idegméreg után 10 nappal gyökérkezelés fájni fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma délután voltam fogorvosnál (horrorstory),mert letört az egyik hátsó fogam belső fele. Elkezdte kiszedni a régi tömést, de nagyon fájt, így kaptam egy injekciót. Csinált röntgent, mondta,ebből gyökérkezelés lesz. Átestem már ilyenen 3 fogamnál, mondom ok. Elzsibbadt a szám,mentem, elkezdte, ugyanúgy fájt, adott még egy adag injekciót. Vártam,megint elkezdte, megint ugyanúgy fájt, adott 3. de más hatóanyagú injekciót. Na ez se segített, ekkor már a gyökércsatornába nyomta az injekciót. Már remegtem,úgyhogy itattak velem valami cseppeket. Aztán ez a 4. szuri az idegre közvetlenül sem használt semmit, o yeah! Azt mondta, mást nem tud,mint idegmérget rak ideiglenes tömés alá, ezt belenyomkodta, valami kék cucc, plusz betömte a szokásos gagyi anyaggal. Ha 10 nap múlva megint megyek,akkor nem fog már fájni? Délután 3kor kaptam a szurikat,még most is zsibbad a fél arcom. A következő kezelés is fájni fog? Vagy addig? Köszi!



2016. jún. 1. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez elég furcsa eljárás volt. Amikor az érzéstelenítő ennyire nehezen hat, annak általában az az oka, hogy gyulladás van. Ilyenkor antibiotikumot (Dalacin vagy Augmentin) szoktak írni, és egy hét múlvára visszahívnak.

Ilyenkor, ha fel van tárva a fog, általában nyitva is hagyják, nem dugózzák le töméssel, hogy ne dagadjon a fej akkorára, mint egy hordó.

2016. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs begyulladva, nem is fájt eddig, csak kitört, azért kellett hozzányúlni. Másik oldalon volt egy másik 2 hete, ami rosszul lett betömve 2 éve, benne hagyott a kedves másik fogorvos valamint, talán a gyógyszeres tömést, úgy zárta le, amiatt mentem el 2 het, mert újra és újra fájni kezdett, az jól be is gyulladt, fel is kellett vágni az ínyemet akkor, meg kaptam csomó antibiotikumot, úgyhogy erre is hatott volna, de ezzel nem volt semmi, csak kb 15 éve lett betömve, kitört, ezért gondoltam, megcsináltatom. Azt mondta a doki, megesik, ritkán, de van ilyen, meg hogy nagyon mélyen, hosszan van gyökere, talán ezért? Nem tudom. Egész délután nagyon rosszul voltam, úgy fájt a fejem, majdnem szétrobbant,csak feküdni tudtam,meg bevettem jó erős fájdalomcsillapítókat, most jó,nem fáj, lehet erre mondta,hogy eleinte fájni fog a "méreg" miatt, ahogy kicsinálja a gyökeret? Remélem ennyi volt a fájdalom része, és hogy legközelebb nem fog fájni már.
2016. jún. 1. 22:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel már nincs benne ideg nem fog fájni


Illetve nekem a csatorna reszelgetése közben ki szoktak szúrni a gyökércsúcsból és az nem kellemes. De az messze nem az a fájdalom mint amikor a fogidegeget piszkálják.

2016. jún. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonló volt nekem is, 2 injekció után sem tudta kezelni, mert annyira fájt, a gyulladás miatt nem hatott az érzéstelenító, én is kaptam bele valami idegölőt és 1 hét múlva kellett visszamennem, akkor már injekció nélkül tisztította ki a gyökeret és semmit nem éreztem.
2016. jún. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jupppé! :-)
2016. jún. 2. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!