Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyen mélyharapással mit...

Ilyen mélyharapással mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Körülbelül így néz most ki az állkapcsom mint a képen bal oldalt, 1 fokkal azért jobb de még így is nagyon hátul van az alsó: [link]



Ilyen problémával mit lehet kezdeni? Lassan másfél éve van fogszabályzóm, és eddig a fogorvosom nem tett ellene semmit, azt mondta hogy majd elkezd vele foglalkozni ha már a fogaim teljesen helyrerakta a fogszabályzóm. Említette egyszer azt is, hogy lehet hogy műtétre lesz szükség, de lehet hogy meg tudjuk oldani máshogy is (valami szerkezetet tenne be a fogszabályozóhoz csatolva). Szerintetek melyik lenne a jobb? A műtét nekem jobban hangzik, de anyum nagyon ellene van, szerinte "nagyon kockázatos és nagyon nagy rá az esély hogy még rosszabb lesz mint volt". Ugyanakkor ezzel a szerkezetes megoldással nem hiszem hogy száz százalékosan helyre tudná rakni a mélyharapásom, én pedig úgy vagyok vele hogyha már évekig szenvedek ilyen nyavajákkal a számban akkor legyen megcsinálva normálisan. Nektek csinálták már valamelyiket a kettő közül? Végül szépen helyrerakta? Előre is köszi a válaszokat, 18/F



2016. jún. 1. 21:35
 1/3 anonim válasza:
[link] az a szerkezet így nézne ki és sokkal jobb mint a műtét, ezt csak este és otthon kell hordani
2016. jún. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem több, mint 1 cm volt a túlharapásom. A fogszabályzásnál nekem is előbb megvárta a dokim, míg rendbe jöttek a fogaim. Aztán gumikat kellett raknom a fogszabályzóra. Két hónap alatt szinte teljesen rendbejött, most kb 3 mm a túlharapásom, de az már teljesen jó. A dokim azt remélte, hogy 5 mm ha sikerül az nagyon nagyon jó, szóval én túl is teljesítettem a dolgot.
2016. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is mélyharapásom van, készek a fogaim, már csak gumit kell hordanom a fogszabályzóra, mint az előzőnek, hogy helyre hozza. Keveset hordom ,de még így is látok némi változást. Várd ki szerintem, amíg készek a fogaid, utána ha még akarsz úgyis tudsz műteni.
2016. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!