Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szinte tövig letört fogat...

Szinte tövig letört fogat mindenképp kiszedik vagy lehet esetleg gyökérkezeltetni és bent hagyni?

Figyelt kérdés
Jobb felső ötös. Az egyik oldala kintebb van az ínytől és nem biztos, hogy szeretném kiszedetni. Félek, ha hiányozna az az egy, elkezdene tolódni a fogsorom és hézagos lenne, azt pedig nem szeretném. Eddig amúgy nem hiányzik egy sem. Kérdés, meg lehet e oldani úgy, hogy pl gyökérkezelik, gyökértömik és megmarad? Pótfognak sem lenne értelme, mert amúgy is bentebb nőtt picit a helyhiány miatt, így nagy hasznát nem igazán vettem.
2016. jún. 8. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Az A válasz a helyes.
2016. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az melyik is? Nem jelöltem A-val B-vel, bocs, ha kicsit lassú a felfogásom.. Maradhat vagy mindenképp kiszedik?
2016. jún. 8. 20:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem kivették, pont azt a fogamat, azóta nem csináltattam meg, én is tartottam tőle hogy többi fog elmozdul de szerencsére nem ez történt.

Nekem tövig tört le, fogóval alig lehetett kiszedni de szerencsére sikerült.

2016. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindenáron ki kell szedni, semmiképp sem maradhat bent valamilyen kezeléssel? Fájdalmas beavatkozás volt?
2016. jún. 8. 20:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Manapság fogfelépítéssel néha a legreménytelenebbnek tűnő helyzeteket is meg tudják oldani, tehát könnyen lehet hogy menthető a fog. Én a helyedben mindenképpen erre törekednék.
2016. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van amikor csappal és koronával megoldható, de ezt majd a fogorvos tudja megmondani, attól függ, hogy milyen mélyen tört le a fog. Mielőbb menj fogászatra.
2016. jún. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A legelső lépés legyen egy fogorvos felkeresése! A probléma komplikáltságától függően több megoldás létezik. A legjobb esetben egy csapos felépítéssel és koronával tökéletesen vissza lehet állítani a rágófunkciót. Így nem kerülnek veszélybe a problémás fog melletti fogak sem, és persze esztétikailag is szebb, ha nincs szünet a fogak között mosolygás közben. :) Amennyiben olyan nagyságú a fog letört része, megoldás lehet a fog eltávolítása, a körülötte lévő fogak (amennyiben nagyobb mértékben elmozdultak) visszarendezése és fogászati implant behelyezése, amelyre egy esztétikus korona kerül. Ne tarts tőle, a legfontosabb, hogy mihamarabb visszaálljon a rágófunkciód, ne következzen be elmozdulás a hiányzó fog miatt, mert az akár az egész arccsont szerkezetére kihatással lehet. Hosszú távon a hiányzó fog/fogak miatt akár az arcforma is torzulhat. Ne félj a fogorvostól, ma már teljesen fájdalommentesek a kezelések, odafigyelnek Rád! :)
2016. jún. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!