Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sajnos juliusban mütik ki a...

Sajnos juliusban mütik ki a bölcsességfogamat mert nem nöt ki egyáltalán a doki azt mondta bent kell maradnom a mutét utan 2-3 napot és ettöl egy kicsit megilyedtem. Volt már valakinek ilyen hogy bent kellett maradni és hogy zajlik egy ilyen műtét?

Figyelt kérdés

2016. jún. 14. 15:47
 1/4 anonim válasza:
Nekem egy pár napja műtötték ki az alsó bölcsességfogamat, maga a műtét egyáltalán nem fájt csak kellemetlen volt. Szerintem a legrosszabb része az amikor kezd kimenni az érzéstelenítő, még zsibbadsz tőle, de a fájdalmat már érzed, és a jegelés már lefagyasztott kb. Az utána következő gyógyulás nem a legjobb, de fájdalomcsillapítóval túlélhető. Az első 3 napban napi 4 cataflamot kellett bevennem, de utána már kb nem is kellett egyáltalán. Műtét után nem lehet tejes, magvas és túl kemény dolgokat enni, és öblögetni kell szájvízzel, és jegelni a duzzanatot. Ha ügyes a dokid és ezeket betartod meg szeded rendesen a gyógyszereket nem lesz gond:) nekem az egyetlen problémám h még nem tudom nagyra nyitni a számat. Nekem is azt mondták hogy elvileg be kéne fekudnom egy napra de ez csak formalitás volt mert gyakorlatilag hazamehettem rögtön.
2016. jún. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam olyat, hogy bölcsességfog műtét után bent kellene maradni, szerintem félreértettél valamit, vagy ha valami betegséged, vérzékenység, ilyesmi van, akkor indokolt lehet. Egyébként még a teljesen az állcsontban maradt, teljesen impaktált bölcsességfogat is kiszedik simán ambulánsan, utána mehetsz haza.


A műtét egyébként nem egy nagy valami, a gyógyulás sokkal hosszabb, és szarabb, nekem félig volt benne a csontban, de három hónapig szenvedtem vele, mire rendesen tudtam használni azt az oldalt. Kapsz megfelelő mennyiségű érzéstelenítőt (Ultracaint általában, jó sokat), egy szikével felvágják az ínyt, képeznek belőle egy lebenyt, aztán egy célszerszámmal eltávolítanak az állcsontból annyit, hogy a foghoz hozzá tudjanak férni, egy eszközt bedugnak a fog és a csont közé, feszegetik egy kicsit, hogy a csont szövetei összetömörüljenek (olyasmi, mint amikor a sátorcöveket rángatod ide-oda, hogy ki tudd húzni), aztán kiszedik. Ha teljesen a csontban van, lehet, hogy négyfelé vágják a fogat, és úgy szedik ki darabokban, hogy bele ne törjön. Ez olyan 50 perc, egy óra fertőtlenítéssel, injekcióval együtt, de lehet több is. Utána hazamehetsz, jegelni csak első nap szabad, maximum 10 perceket, mert nem érzed rendesen, és a hidegtől megsérülhet az arc. Szívószálat egy hétig kerüld, cigizést dettó. Enni, inni lehet amikor tudsz, illetve ha nem tudsz, akkor is kénytelen leszel. Varratszedés egy hét múlva, azon az oldalon ne nagyon rágj, amíg nem kényelmes. Kb. ennyi.

2016. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönőm a válaszokat de sajnos nem értetem félre 2-3 nap azt mondta a doki.mondta azt is hogy nem csak érzéstelenítőt kapok majd hanem valamit amitől kába leszek.Nekem mélyen van és ráadásul vízszintesen úgyhogy elég gáz.
2016. jún. 21. 04:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt is simán ki tudják szedni ambulánsan, de ha bódításban csinálják akkor tényleg ott kell maradni esetleg. Bár nem látom miért.
2016. jún. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!