Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Aftára valami gyors gyógymód?...

Aftára valami gyors gyógymód? Pár kérdés még lent.

Figyelt kérdés
Múlt hétvégén kijött egy afta a számban. Most kb fél centisre megnőtt és fehér a közepe. Eddig Phlogosol-al öblögettem és Aloe Vera First-el fújtam, illetve volthogy a Phlogossal ecseteltem. A kérdésem az lenne, hogy Péntekig szerintetek van-e olyan megoldás ami elmúlasztaná, illetve hogy buliban mire kell odafigyelni és csókolózással kapcsolatban. Volt már aftám régen többször is, ezeket a megoldásokat alkalmaztam akkor is, nem tudom vane gyorsabb gyógymód.

2016. jún. 15. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs! :(
2016. jún. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmiféle megoldás nincsen rá, és teljesen független attól, kivel mikor csókolózol, sőt, elkapni sem fogja tőled senki. Az afta egy több faktorból álló tünetegyüttes, általában akkor jön elő az arra hajlamosaknál, ha az immunredszer valamiért legyengül, vagy ha (pl. vizsgaidőszakban) megromlik a szájhigiénia, mert sokat rágod idegességedben a szádat. Egyébként nem veszélyes, magától múlik minden esetben, semmivel nem gyorsítható a gyógyulás, phlogosolt meg az ilyen szarokat hanyagold, mert csak irritálja a nyálkahártyát és jobban fog fájni. Ettől függetlenül nem kell minden jöttmenttel bulikban csókolózni, egyébként is kellemetlen, mert az afta fáj.
2016. jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


Többieknek üzenném viszont, leggyorsabb gyógymód nekem a Glingisol Plusz és Sós vizes öblögetés volt. Nem egyszerre, amikor még nagy az afta akkor napi 2-3szor sós vizes öblögetés és nem közvetlen utána ecsetelés Glingisol-lal. Amikor már múlóban van lehet ritkítani a sós vizes öblítésen, én pl ezt csináltam nekem ez segített.

Legfontosabb, hogy időben kezdjétek el ecsetelni, ne hagyjátok nagyra nőni!

Mindenkinek gyógyulást kívánok, akinek kijött!

2016. júl. 12. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!