Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számítsak fogműtét...

Mire számítsak fogműtét előtt, után? Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Holnapután lesz egy kellemes kis nyaralásom a kórházban. Kiműtik az alsó két bölcsességfogam.. Nem tudom mire számítsak, minden ismerősöm mást mond. Úgy érzem kezdek egy kicsit bepánikolni.. Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm.

2016. jún. 21. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszerre a két alsót? Akkor hogy fogsz enni, ha mindkét oldalon seb lesz?

Fájni nem fáj, ha jól elérzéstelenítik, legfeljebb ha kiáll a zsibbadás.

2016. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt még nem tudom hogyan fogok tudni enni, remélem valamit azért majd el fogok majd tudni majszolni.
2016. jún. 21. 16:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mehet a sebbe étel, szerintem ey oldalon csak egyik fogadat hagyd műteni, kell 1-2 hét mire begyógyul és addig a másik oldalon tudsz enni.
2016. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy írtak be, hogy csütörtök-péntek-szombat. Csütörtök egyik oldal, péntek másik oldal, szombaton ha minden ok mehetek is haza. Épp ezért is vagyok kicsit megijedve, egyik ismerősömnek se volt még így. Nem tudom miért így írtak be.
2016. jún. 21. 16:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez fura, én a fogműtétem után másnap ki se tudtam nyitni a szám, csak résnyire, de az érzéstelenítőtől lehet, hogy kimegy a szájzár, nem tudom... Arra készülj, hogy napokig jegelni kell a feldagadt képedet, nem ehetsz tejterméket semmilyet (de mást se nagyon fogsz tudni, javaslom a tej nélkül készült krumplipürét, illetve mindent, ami belefér a turmixgépbe és átmegy a szívószálon), illetve elég erős antibiót kell majd szedni, ami kiirtja a bélflórát (magyarul: megfosat), de arra majd iszol joghurtot (nyilván csak akkor, amikor már szabad a tejterméket). Maga a műtét nem lesz vészes, nekem nem volt fél óra se. Csak utána az a pár nap, de az is inkább kellemetlen, mint rossz.
2016. jún. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Végül milyen volt?
2016. dec. 27. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Annyira nem vokt vészes. Hoztak nyugtatót, hogy hogy ne izguljak (mindenki kapott) amitől ugyanúgy pörögtem mint amúgy, de nem féltem. A kaja borzalmas volt, nem ettem semmit se kb :D De így egy év után is érzem a helyét, kicsit feszül néha, furán forrt osdze, vagy nem tudom. De elhatároztam, hogy a felső bölcsességfogak maradnak (mikor mentem azzal fogadtak, hogy "Alsó felső ugye?", kihisztiztem, hogy nem, csak alsók, amíg a felső nem fáj, addig maradnak) Szóval nem vészes az egész :)
2017. júl. 17. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!