Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a foghuzás ha be...

Mennyire fáj a foghuzás ha be van gyulladva a fogam?!

Figyelt kérdés
Holnap megyek dokihoz sajnos nem ápoltam a fogaimat mindig ezért ez lett a vége. Még soha nem volt tömve fogam se huzva még fogorvosnál sem voltam. De most már nagyon fáj be is van gyulladva fájni fog így a huzás?
2016. jún. 27. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyulladás őrjítően tud fájni, de egy erős érzéstelenítő segít. Egyszer én nem kaptam, mert halott volt a fog, nem kell. A fogorvos nem is értette, miért haldoklom látványosan, az ínyem volt gyulladt.

A legutóbbi fogorvosom rutinszerűen szúrt vagy 2-3 helyre, de olyan mennyiségeket, hogy fél perc múlva a fejemet sem éreztem... Érzéstelenítő mellett nem fáj semmi a környéken :)

2016. jún. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire van begyulladva és milyen erős érzéstelenítőt kapsz. Ha szerencséd, egyáltalán nem lesz vészes. Nekem már 10 fogamat húzták...gyulladva. 1 kivételével, lepkefing volt mind. Pedig ebben 2 bölcsességfog is volt.
2016. jún. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

jó fogorvos minden menthetőt ment, mert a pótlás nagyon nehéz, drága és nem tökéletes

Ha lehet, mentsétek: gyulladás lehúzása gyógyszerrel, majd gyökérkezelés és tömés. Most fáj a legjobban, érzéstelenítve lesz.

2016. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon be van gyúladva akkor antibiotikumot írnak ki(már ha normáslis a doki) és 1 hét mulva mikor elmúlik a gyulladás és vele a féjdalom is vissza kell menj és eldöntik megmenthető-e a fog.


Persze van amelyik fogdoki simán kihúza a gyulladt fogat is, ami nagyon fáj ám.

2016. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy húzni kell? Attól, hogy gyulladt, lehet, hogy egy sima tömés segít rajta. (Illetve beleraknak ideigleneset, meg esetleg írnak gyógyszert, aztán visszamész a véglegesre.)
2016. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a választ mindenkinek, bevallom kicsit azért féltem a fogorvostol mind idáig de veszek magamon bátorságot még egyszer köszönöm a válaszokat :)

16/F

2016. jún. 27. 16:45
 7/7 A Csekka válasza:
Ha a fájdalmat kíséri dagadás,puffadás is,akkor Dalacin 300mg-os kapszula,de mivel az antibiotikum,be kell tartani a kúrát(ami 5 nap,6 óránként/1kapsz.)illetve szedését,cserébe levisz bármekkora feldagadást és gyulladást.Mellé desszertként Cataflam 50mg-os drazséval lehet kísérni,ha a fájás intenzív. A fogorvos,gyulladt foggal, főleg ha fel is van puffadva,nem csinál semmit amíg le nem apad,saját tapasztalataim szerint,amiből sajna rengeteg volt.Érzéstelenítővel a húzás vagy akár 15 perces "vésés" nem annyira vészes..
2016. jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!