Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört az első fogam fele,...

Letört az első fogam fele, mit lehet vele csinálni? 16/L

Figyelt kérdés
Egy kisebb baleset miatt az első fogaim közül az egyiknek a fele letört egy szép, egyenes csíkban. Az idegek már épp érződnek ott, szóval elég fájdalmas. A fogdarabot megtartottuk. Csak maszek fogorvost találtunk, ott azt mondták, hogy 120 ezerért megcsinálják. Ha háziorvoshoz megyek, akkor a tb-m miatt megcsinálják ingyen, vagy ott is kell fizetni? Nagyon kétségbe vagyok esve :(

2016. júl. 1. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Most tényleg maszek fogorvost találtatok vagy magánt? Mert a kettő között hatalmas a különbség.
2016. júl. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem több, mint húsz éve raktak rá egy műanyag-szerű koronát, ami úgy nézett ki, mint egy igazi fog. Később amikor már felnőtt voltam, porcelánt raktak rá (15.000 forint volt), az is olyan, mint egy igazi fog. Azóta így van. Persze ez rég volt.
2016. júl. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha fájdalmaid vannak akkor megcsinálja a körzeti fogorvos tb-re, különben meg esztétikai fogászat sajnos ami fizetős keményen. Talán egy koronát lehetne csinálni rá, azt mindenképp ki kell fizetni de tb-re talán olcsóbb.
2016. júl. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem a tb erre nem vonatkozik..Mindenképpen pénzes lessz.
2016. júl. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is letört az egyik fogam fele kisebb koromban.Azóta pótólják azt a részt.Nem látszik a pótlás(szerencsére).
2016. júl. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Anyunak hosszába tört ketté egy gyökérkezelt foga. Újpesti sztk-ban ingyen megcsinálták a pótlást.
2016. júl. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma fogok menni háziorvoshoz, ott elvileg ingyen megcsinálja a gyökérkezelést az orvosom. Ő nem fog tudni rátenni valamit addig, hogy ne legyen ennyire csúnya az a nagy luk a számban? Mintha bevertek volna!

Illetve az orvosom akkor semmiféle esztétikai kezelést nem fog tudni csinálni ingyen, a tb-m miatt?

Megtartottuk a letört fogat, esetleg azt nem lehet visszaragasztani?

Eszméletlenül félek, szeptembertől sulit fogok váltani és nagyon nem szeretnék ilyen foggal emberek közé menni :(

2016. júl. 2. 08:33
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelés nem feltétlenül 1 alkalom, attól függ hogy sikerül az összes gyökeret kiírtani belőle. Ideiglenes koronát kaphatsz de az első alkalom után biztosan nem.
2016. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!