Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az első kettő metszőfogam...

Az első kettő metszőfogam közül az egyikből letört egy pici darab és engem nagyon zavar. Mit lehet ilyenkor csinálni? Le lehet csiszoltatni a másikat is ekkorára?

Figyelt kérdés

2013. dec. 17. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Ki tudják pótolni. Voltál már fogorvosnál?
2013. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem,mert ez kb 1 mm eltérés,viszont nagyon kikészít,mivel még lyuk is van a két fogam között. a tb állja a pótlást?
2013. dec. 17. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Lecsiszolodik idővel magától, én is törtem ki belőle nyáron, kb 1 hét után nem is zavart.
2013. dec. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy nekem már egy éve nem csiszolódik és nemrégiben kezdett el zavarni,csak nem tudom,hogy ilyen pici törést is pótolnak-e
2013. dec. 17. 21:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Bármit ki tudnak pótolni, vagy akár csiszolnak is belőle, ha úgy lesz jobb. De ezeket a TB nem állja.
2013. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és egy ilyen kisebb pótlás ára hány ezer forint körül mozog (vidéken) ?
2013. dec. 17. 21:36
 7/9 anonim ***** válasza:
a tb szinte mindent áll, ha bizonyítani tudod, hogy téged mentálisan hátrányosan érint a testi defekted... még a nemi átalakító műtétet is állja... persze nem hiszem, hogy egy törött fog miatt érdemes végigjárni azt a pszichológiai procedúrát:) mindenesetre itt mindenki csak találgat, menj el fogorvoshoz, és majd ő megmondja.
2013. dec. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb 10-15 ezer között van egy ilyen fogélpótlás. Én is megcsináltattam, de nekem nem érte meg, mert harapási rendellenességből adódik, így ez a héj is letöredezett. Végleges megoldás a csiszolás+ korona lenne (azt meg nem szeretném, mert amúgy egészséges a fogam). De ha neked egy "baleset" eredménye, akkor érdemes megcsináltatni.
2013. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is letört egy kis darab már nagyon régen, de nem zavart sosem. Meg lehet szokni. Utólag azt mondom, jól tettem, hogy nem rakattam rá koronát. Egészséges foghoz nem érdemes hozzányúlni szerintem egy kis esztétikai hiba miatt.
2019. jún. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!