Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt fogíny, fogkő leszedé...

Gyulladt fogíny, fogkő leszedés? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Eléggé begyulladt a fogínyem a fogkő miatt. Jövőhéten megyek levetetni. Injekcióval mennyire fájdalmas? Nagyon be vagyok tojva, alap járaton a fogorvostól is.

Leszedés után nem vékonyodik el a fogam? Nem lazul meg a kezeléstől?

Pont az első 3 fogról van szó, alul...



2016. júl. 2. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogkőlevéltelnél nincs érzéstelenítés az nem fáj. nem a fogzománcot szedi le hanem arról a követ, nem vékonyodik semmi.
2016. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is nagyon félős vagyok, nyugtatóval mentem először, 2x volt egymást követő 2 hónapban tisztításom... Engem a nyálelszívó visel meg jobban :D

Nem adnak injekciót hozzá mert nem fáj max egy mp-ig szúr ahol épp a magas nyomású víz éri, de egyből elmúlik.

Nem, a gép nem kapar meg stb, hanem a rezonancia hatására lepattan magától a fogkő, tehát a fognak semmi baja se lesz.

Pont hogy megáll a mozgás tőle ha elmúlik a gyulladás.

2016. júl. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egy kicsit megnyugodtam! :)
2016. júl. 3. 17:20
 4/4 anonim válasza:

Lehet későn írok már, de azért leírom hátha mást is érdekel.

Én tegnap voltam, nekem a fogkőtől be volt gyulladva az ínyem. Nekem nem injekciót adott, hanem lefújta Lidocain Spray-el azokon a helyeken ahol több volt a fogkő. Nagyon féltem előtte, de mikor elkezdte csinálni és semmi sem fájt, azonnal megnyugodtam. Kb 10 percig tartott, kb 2 pont volt ahol kellemetlen volt, mintha a fogkefe megszúrta volna az ínyemet, szóval fájdalmasnak nem nevezném. Nem fog meglazulni a kezeléstől. Sokaknak utána napokig érzékeny és nem tudnak 1-2 napig enni. Nos nekem nem érzékeny, és utána 3-4 órával már ettem. Mindenki máshogy reagál rá. Nem kell tőle félni, én eldöntöttem hogy innentől fél évente leszedetem.

2017. jan. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!