Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után lyukba került...

Foghúzás után lyukba került ételdarabka. Szedjem ki vagy majd "kidolgozza" az ínyem?

Figyelt kérdés
5 órája húzták a fogamat, most ettem és hiába a másik oldalon, persze pont a lyukba ment az étel.

2016. júl. 6. 15:29
 1/6 TR75 ***** válasza:
Ki kellene öblögetni, mert nem jó, ha kaja kerül a friss sebbe. Valami fertőtlenítővel (Corsodyl, Phlogosol, Chlorhexamed, Glycosept) öblögess jó alaposan. Ne nagyon piszkáld, megpróbálhatod kiszedni, de csak óvatosan. De ezek az oldatok jók.
2016. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem szabad öblögetni, mert akkor kijön a véralvadék és újra vérezni fog a seb és így könnyen elfertőződhet. 3-4 napig tilos mindenféle öblögetés.
2016. júl. 6. 15:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, öblögetni nem szabad. Szerintem ne piszkáld, lehet, hogy már van a seb felett alvadt vér, azon van az étel, az majd kijön magától.
2016. júl. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TR75 ***** válasza:
70%

Az rendben van, de vajon melyik a kevésbé rossz? Ha fertőtlenítőszerrel öblögetsz, biztosan nem fog elfertőződni.

Ezeket a fertőtlenítőszereket direkt ilyen célból gyártják, fogászati műtétek után, szájüregi fertőzések kezelésére, ilyesmi.

Ha újra kivérzik, akkor majd újra eláll, de ha a kajamaradék benne marad, az ideális táptalaj a baktériumoknak.

Na, persze, nem azt mondom, hogy vadul öblögesd és szívogasd, de egy laza öblítés szerintem nem árt. Ha nem ment volna bele az ételmaradék, akkor persze, más lenne a helyzet.

Szerintem.

2016. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a vérdugót kimossa, ami éppen most keletkezik, akkor még nagyobb a fertőzés veszély és sokkal lassúbb lesz a sebgyógyulás.
2016. júl. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Nehogy öblögess, főleg ha alsó fog, egyenes út a fogmedergyulladáshoz. igyál többet, valószínűleg lemossa róla, 5 óra után még úgyis vérezget, nem fog begyulladni. Majd pár nap múlva már úgy öblögeted ahogy akarod, addig maximum a fejed megdöntésével lötyköld rajta az ivóvizet, az talán nem árt neki, de azt is csak holnaptól. Ezért nem szabad foghúzás után 2 napig szilárdat enni, akkor sem ha tudsz. Legközelebbre lecke lesz.
2016. júl. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!