Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonon (s50) hengert cserélt...

Simsonon (s50) hengert cseréltem és raktam össze a dugattyút toltam rá a hengert és beszorult a gyűrű és el tőrt aztán egy 2cm-es darab bele esett a forgattyús házba ez a veszek rá gyűrűt és összeteszem kidolgozza vagy meg fogja karcolni a hengert?

Figyelt kérdés
2013. febr. 4. 17:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
esetleg csinál e nagyobb kárt?
2013. febr. 4. 17:37
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamelyik kérdésednél vázoltuk, hogy óvatosan kell csinálni. Vagy ha nem értesz hozzá, akkor megkérni valakit hogy rakja össze.


Nem az a probléma, hogy kidolgozza-e vagy sem, hanem hogy közben milyen kárt csinál. Ha pl. elkezd szétforgácsolódni és a darabjai bejutnak a főtengelycsapágyakba vagy a hajtókar alsó csapágyazásába, akkor már húzhatod is szét a blokkot...


Ha biztos vagy benne, hogy csak egy akkora darab esett bele, akkor egy mágnessel vagy a blokk fejtetőre állításával megpróbálhatod kiszedni belőle. Én nem indítanám be így, mert volt már szerencsém menet közben fémforgácstól (konkrétabban a széthulló felső tűgörgő kosarának darabjaitól) beálló Simsonhoz.


Ha nem értesz hozzá, akkor miért nem csináltatod mással? Közben esetleg megfigyelhetnéd mi történik, aztán legközelebb menne egyedül is. Így csak azt éred el, hogy a hozzá nem értésed miatt megbízhatatlan lesz a gép - utána pedig minden kérdésnél szidni fogod a Simsont, hogy milyen megbízhatatlan szerkezet, kétnaponta szét kell borítani, 5000 forintot se ér, keletnémet hulladék stb stb...

2013. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem az a baj hanem bele esett és el lett indítva aztán valószínüleg összedarabolta azt a kis szart!
2013. febr. 4. 17:55
 4/12 szokratesz ***** válasza:

Henger cseréhez jár a dugattyú csere is meg a főtengely csere is. Az ilyen részben felújított blokkok hamar mennek a "ganyéra".

Egyébként magában a kérdés feltevés is annyira 'unszakértelemre' vall, hogy kár volt neki állnod.

2013. febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azt csak észreveszi az ember, ha az összerakásnál eltörik a gyűrű, de te még be is indítottad ezek után.

Komolyan én szégyenlem magam helyetted is.

2013. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne zaklassátok már, ezen a Szimón tanulja a "szakmát"!

De legalább kérdez. 30 éve nem volt kit kérdezni a szomszédon kívül, mert apám letörte volna a derekamat, ha megtudja, hogy egy délelőtt kétszer húztam szét a blokkot, mert szarul raktam össze a váltót, és kidobálta az egyest!


Dávid, te meg legközelebb figyeld, hogy a gyűrűk passzoljanak a stiftekre!

Ha már beindítottad létezhet, hogy felszedte, de nem biztos. Én széthúznám, és megnézném, hogy nem sérült-e valami a forgattyúsházban. (pl. a szimeringek)

Ha feldobálja a darabokat, és mondjuk beleáll a dugó tetejébe, mint a tűgörgő darabkák szoktak, vagy elkapja a dugattyú széle, akkor lesz még cserélni való...

2013. febr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Harkonnen! Az oké, hogy nem tökéletesen csinál mindent - hiszen valószínűleg az elég fiatal korosztály tagja és nem ért még hozzá. A Simson váltója engem is szivatott amikor még nagyon rosszul álltam hozzáértésből - de épp a csodálatos internet nevű találmány segítségével elolvashatna javítási útmutatókat, kérdezhetne előre vagy kereshetne cikket ami az ilyen javítást írja le. Ilyenek nem voltak amikor én kezdtem a "barkácsolást" - illetve internet már volt, de még azt sem tudtuk mire jó - és elég magas volt a percdíj + meg kellett kérdezni előtte mindenkit hogy nem akar-e telefonálni várhatóan... :)
2013. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Látod ha babettád lenne nem esett volna bele!

(mondjuk nálad nem biztos)

2013. febr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az is lehet hogy mégis fordítva raktad fel a dugót hiába mondták el százan hogy legyen.
2013. febr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A gyűrűtörés nem nagy dolog, amikor életembe először raktam össze motort én is eltörtem egy gyűrűt, nekem is beesett a forgattyúsházba. Csak éppenséggel én rögtön azzal kezdtem hogy megnéztem a henger hogy sérült-e, aztán meg egy pár perces fejjel lefelé rázogatással sikerült kiszedni a darabot a forgattyúsházból, hozzáillesztettem a gyűrű másik feléhez és megnyugodtam hogy egy pici szilánk se hiányzik belőle.


Szerintem ez ésszerű viselkedés lenne. De így hogy be is indítottad...

Hát erősen ajánlom hogy húzd szét a blokkot és mérd fel a károkat jó alaposan.


Összerakásnál meg kend be olajjal a hengert és szépen, finoman csúsztasd rá. Ügyelve a gyűrűk megfelelő helyzetére.

2013. febr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!