Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek, hogy ne csikorgass...

Sylvain kérdése:

Mit tegyek, hogy ne csikorgassam a fogaimat?

Figyelt kérdés
A legtöbbször csak azt veszem észre, hogy csikorgatom a fogaimat. A fogorvosom is azt mondta, hogy a fogaim nagyon elhasználtak és lekopottak. És ennek ez az oka. Mit tehetek, hogy ne csikorgassam a fogaimat?

2016. júl. 9. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Kennd be szarral!Nem viccelek!Tuti többet nem fogod!
2016. júl. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Beszélj fogorvossal, kérj harapásemelőt.
2016. júl. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A harapásemelő valóban megoldja a fogcsikorgatás problémáját viszont olyankor a 6-os fogak túlterheltek és jóval nagyobb nyomás nehezedik rájuk mint amennyit elbirnak. Nehéz vele az evés mert nem tudsz tőle rágni és kényelmetlen. Ennél sokkal jobb ha odafigyelsz és leszoksz róla, hidd el menni fog csak az akarni kell ;)
2016. júl. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Éjszakára lehet fogvédőt csináltatni fogorvosnál, nagyon kényelmes és hatásos. Nap közben meg nem tudom, de akkor oda tudsz egy kicsit figyelni.
2016. júl. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy szóval se mondtam, hogy állandó harapásemelő kell. Éjszakai a megoldás, és nem igaz, hogy terhelődik a hatos.
2016. júl. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! nekem is hasonló problémám van, kiskorom óta csikorgatom a fogaimat. Nekem apukám is szenved ettől, tehát inkább genetikai oka van mint rossz szokás illetve stressz hatására, nehéz nap után sokkal erősebb a csikorgás. A harapásemelő tényleg hasznos eszköz, +- 20 ezer ft körül van, orvosa válogatja. A célja az hogy ne a saját fogaidat koptasd el, védőréteget ad a fogaidra így nem sérül annyira a fogsorod mint az emelő nélkül. Sajnos ez inkább csak óv, de nem előzi meg a csikorgást. Az én állkapcsom sokszor kattog, fáj a rágás egy húzósabb éjszaka után. Nekem ami ilyenkor bevált az az hogy minél nyugodtabb állapotba kerülök mielőtt elalszom, hiszen ennek az egésznek az egyik nagyon fontos kiváltó oka a szorongás, stressz. Erre vannak youtube-on delta hullámos relaxációs videók (lehet hogy kuruzslósan hangzik de nekem tényleg hasznomra vált), de egy illóolajas párologtató is segíthet. Ha bedagad a fogínyed akkor hasznos cuccok a szájvizek, főként a Chlorhexamed nevű szájvízről hallottam jókat (bár én még nem próbáltam). Minél jobban hagyod elvadulni a fogcsikorgatást, annál nagyobb károkat okoz a fogaidban és annál nagyobb lesz a fogak egyes részei között a különbség (a kopás miatt) így nem tud majd rendesen zárni a fogsorod és ez még jobban felerősíti a fogcsikorgatást. Szóval ne hanyagold el, 20 ezer forintot megér az a harapásemelő! Meg fogsz lepődni hogy kb 1 héten belül milyen brutál módon szét lesz karcolva. A nappali fogcsikorgatás nálam kb úgy néz ki hogy ha nem figyelek oda akkor nagyon összefeszítem az állkapcsomat, de nem fájdalmasan. Ilyenkor próbáld meg azt hogy iszol egy pohár hideg vizet és bent tartod a szájüregedben egy ideig, és mondjuk például az ásítás is kizökkent, lényeg hogy vedd észre és emlékeztesd magad hogy ezt nem szabad csinálni! Sajnos gyógyszer nincs erre legalábbis én eddig nem hallottam róla, ha valaki igen akkor ne tartsa magában :D :D de a kellő odafigyeléssel meg lehet előzni azt hogy pl ínysorvadás alakuljon ki a komolyabb nyomástól.

Remélem hasznos voltam:)

2016. júl. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Remélem neked is megoldódnak, vagy ha nem is, érezhetően enyhülnek a panaszaid. :)
2016. júl. 12. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!