Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó. Így megérné?

Fogszabályzó. Így megérné?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és szeretném a fogaimat rendbetenni. Felül csak a két szemfogam van egy kicsit kintebb. Alul gázabb a helyzet. Úgy gondoltam, hogy felülre beső fogszabályzót csináltatnék, mert a fenti fogsorom nem akkora was ist das.

Alulra meg rendeset, fehér gumikkal.

Szerintetek így megérné? Nagyon sokat javíana az önérzetemen, ha felül belső lenne, ezért is szemezgetek azzal.



2016. júl. 12. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A fogszabályzó nem az a dolog ami nem éri meg.:)

Mindenhogy megéri, de orvossal kellene konzultálni, aki szakmai szemmel nézi a fogaidat, meg tudja mondani, hogy esetleg kell-e kihúzni, vagy hasonló.

2016. júl. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenképp! :) Most épp fogmegtartó kezelésekre járok, sajnos van is miért. Szeptemberre szerintem makk egészséges fogakkal fogom felkeresni a fogszabist. Nagyon reménykedem, hogy szerinte is elég felülre a belső. :)
2016. júl. 12. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:
ESZEDBE NE JUSSON A BELSŐ FOGSZABÁLYZÓ!!!Lehet, hogy nem látszik, de marha kényelmetlen és rossz! Alul és felül is hordtam. Nekem folyton kikezdte a nyelvem(a felső is!). Véresre, sebesre, enni nem tudtam csak joghurtot, krumplipürét, krémtúrót. Ha véletlenül rendes kaját tudtam enni,annyira beleragadt a készülékbe, hogy nyilvános helyen(meki, mozi, étterem) nem lehetett kiszedni. A fogmosás fél órás művelet, kutya nehéz tisztán zartani! Ráadásul annyira drága! 1.200.000 Ft-ot hagytam ott a kèt ívre! Az állítások(amik szintén szörnyűek, a drötcseréről nem is beszélve) még havonta 5-6000 Ft. Legszívesebben levetettem volna, hogy külsőt rakjanak, de nem akartam még 100.000 Ft-ot kifizetni. Sokkal jobb a külső! Kényelmesebb, tisztán tarthatóbb! Mellesleg beszéd közben az alsó fogsor is látszik. Ha azon neked fém készüléked lesz, akkor felülre miért nem vállalod be? Nekem a legrosszabb 2,5 évem volt. Érettségi bankettemen nem tudtam ennni csak a krumolipüréből. Hülye voltam 16 évesen, hogy ilyet rakattam fel!
2016. júl. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Beszéd közben az alsó amúgyis jobban látszik, mint a felső.
2016. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
60%

Tudom hogy régi kérdés már de azért leírom hátha valaki elolvassa és megfogadja a tanácsot.

Jelenleg masfél éce van külsò rögzített fogszabályzóm és ezt sem egyszerű takarítani, nem hogy még azt ami belül van!

Illetve a fehér gumi elég rossz döntés, elszineződik és úgy fog kinezni mintha bem mosnád a fogad.

Remélem valaki azért megfogadja🤷🏼‍♀️

2020. jan. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!