Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Minden esetben ad a doki...

Minden esetben ad a doki szadigumit (szeparátor gumit) fogszabályozáshoz a felrakást megelőzően? Tapasztalatok? Meddig van fenn?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Az lenne a kérdésem,hogy a rögzített fogszabályzó feltétele előtt mindenképpen használnak-e szeparáló gumikat vagy lehet,hogy rögtön felteszik a gyűrűket a hátsó fogakra?Kb. mennyi ideig vannak fent ezek a gumik?

Előre is köszönöm a válaszát!


Köszönöm az érdeklődést! Amennyiben gyűrűt alkalmaznak mindig szokták alkalmazni a szeparáló gumikat. Ez sok embernek okoz kellemetlen napokat, bár nem mindenki érzi meg. Vannak olyan fogszabályozó rendszerek, melyekben nincs gyűrű. Szeparálás nélkül két fog közé nem megy fel, vagy iszonyú feszülés árán a gyűrű.

Üdvözlettel! Dr Hermann Gábor www.hermannortho.hu

2010. ápr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt, mert nagyon szorosan voltak a fogaim. 1 hétig voltak feltéve, és engem nagyon zavart, hogy ott vannak. Rugózott egymáson az alsó és a felső állkapcsom, és minél jobban idegesített, annál inkább rugóztattam...:) De hatásos volt, mert enélkül képtelenség lett volna feltenni a gyűrűket.
2010. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem sokáig gyűrű helyett csak tubusok voltak a hatos fogaimon, de az egyiket mindig leharaptam.

Egy idő után nem ragasztotta vissza a dokim, hanem fogott egy gyűrűt és rányomta azt a fogamra. Szóval nem volt szadigumim előtte. Nagyon sz_ar volt, azt hittem, kitörik a fogam. :D De kb. csak 1 percig volt rossz, utána hozzászokott a fogam. :)

2010. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!