Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Korona felhelyezése mennyire...

Korona felhelyezése mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés

"íny tamponálás" már megvolt, azt hittem ott halok meg, felállok és hazamegyek....

A dr. nő azt mondta, hogy a felhelyezésnél nem érzéstelenít, mert akkor nem érzem.......

be vagyok t...jva


2016. júl. 15. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem fájt egyáltalán.

De nekem az előkészületek sem fájtak.

Amikor feltették a végleges koronát, akkor már én sem kaptam érzéstelenítőt. Levették az ideiglenest, az kicsit nehezen jött le, de nem fájt. Felpróbáltam a véglegest és beragasztották.

2016. júl. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én nem kaptam ideiglenest.....kis csonkokkal vagyok most.... szerencsére a szemfogtól befelé végig, így annyira nem látszik...de nagyon érzékeny mindenre.

Lenyomat előtt ilyen cérnaszerű valamivel tömködték be....

2016. júl. 15. 19:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ez elég furcsa. Azért manapság nem nagyon szokták így hagyni, hogy semmi ideiglenes nincs rajta. Már csak azért sem, mert így semmi se védi és tök érzékeny, ha bármi hozzáér.
2016. júl. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem szoktam ilyet mondani, mert általában az orvosok pártján állok, de keress másik fogorvost. Teljesen szakszerűtlen hogy ideiglenes korona nélkül a csonkkal engedjen haza (akkor is ha gyökérkezelt fogról van szó). Egy ilyen csonk nem csak érzékeny, de baromi gyorsan szuvasodik és a fogbél is azonnal begyulladhat (ha nem gyökérkezelte). Ha meg már kifizetted a koronát, akkor a betegjogi képviselőt is javaslom felkeresni.
2016. júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!