Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fohúzást követő napokban...

Fohúzást követő napokban ajánlatos használni a sensodyne rapid fogkrémet vagy inkább hanyagoljam?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a seb környékére nagyon kell vigyázni nem szabad a friss sebet mosni/öblögetni stb.
2016. júl. 19. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, hogy használhatod. Vigyázni kell a sebre, de a fogmosást semmiképp sem hagyd ki! Amennyi fogkrém oda jut a seb környékére a nyállal, azaz minimális, pont elég ahhoz, hogy a bacikat eltüntesse és nem lesz semmi bajod.
2016. júl. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én foghúzás/műtét napján soha nem mostam fogat, teljesen felesleges, húzás előtt úgyis mos az ember, utána meg úgysem eszik semmit. Amíg szivárog a vér a sebből, úgyis összekeni a fogakat, és reggelre barna lesz az összes. Chlorhexameddel, vagy valami hasonlóval érdemes kiöblíteni, úgy, hogy a szádba veszel egy keveset, és megdöntöd a fejed mindkét oldalra, tehát ne öblögess vele a szokott értelemben, mert kimossa a vérdugót. Másnap lehet már fogat mosni, addigra kicsit jobban tudod a szádat is nyitni. Eddig mindig így csináltam, mindig bevált.
2016. júl. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!