Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elutasithatom a gyogykezelest?...

Elutasithatom a gyogykezelest? Hogy csak szimplan tomje be?

Figyelt kérdés
Letorott a szemfogam szele nem nagy darab de nem is kicsi,felek h gyokerkezelik,4szer voltam mar 3 kulonbozo dokinal hat mind a3 nal azthittem felallok es otthagyom az egeszet,nem akarom atelni ezt megint nagyon fajdalmas arrol nem beszelve h fel evig birtak azok a fogak es letortek.ha siman betomet mi lesz a baja?szoval nem faj egyaltalan nem is erzekeny,ha siman betometem elhet meg a fogam par evig vagy ahogy betomo elkezd fajni?mert idegelbe se fogja sokaig birni,volt mar aki elutasitotta?
2016. júl. 20. 09:07
 1/5 anonim válasza:
Nem értem hogy fájhat a gyökérkezelés mikor érzéstelenítésben végzik.
2016. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hat ez az!ezt en sem ertem!pedig sokan mondjak nem faj hat en mindegyiknel majdnem behugy.ztam!pedig erzestelenitettek.minden egyes alkalommal nyilalo fajdalmat ereztem par percig,most masik dokihoz mek es 3 utan nem bizom abban h ez nem fog megkinozni
2016. júl. 20. 09:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor gyógytömést kell bele tenni ami pár hét alatt öli ki az idegeket vagy legalább egy részüket, gyulladáscsökkentőt adnak szájon át szedhetőt. Ilyesmit kaptál?

Valószínű gyulladt a fogad és azért nem hat rá az injekció vagy tudat alatt már érzed a fájdalmat. Nekem is kezeltek egyet 3alkalomból állt az egész és egyszer sem fájt. Röntgen volt??

Ha egy fogat gyökérkezelésre ítélnek akkor a sima tömés nem elég, mindig a legkevesebb beavatkozásra próbálnak szorítkozni, a tömés is fájni fog mert azért gyökérkezelik mert a szuvasodás elérte az idegeket. Ekkor ha betömik akkor ugyanúgy szuvasodik, mert a gyökérbe is elért már, nem tudják máshogy tisztítani mint az idegek eltávolításával. Piszok mód fájni fog, gennyezhet, felgyülemlik, begyullad, csonthártya is begyulladhat, fülre húzódik, ciszta alakul ki, gennyzsák, azt szájsebészeten oldják meg, kegyetlen!

2016. júl. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért fájhatott a gyökérkezelés mert nem volt elhalva a fog. Nekem volt ami el volt halva az nem fájt de volt ami nem és az fájt. Teljesen mindegy hogy kapsz e rá érzéstelenítőt ha nincs elhalva akkor fájni fog. De nem biztos hogy ezt gyökérkezelni fogják. Az hogy fél évig bírták aztán letörtek azért lehet mert nem jól lett megcsinálva. 2 fogam van elől ami gyökérkezelt és nem törtek még le. Az egyik kb 7-8 éve volt kezelve a másik olyan 3 éve. Viszont ami hátul volt kezelve azt ki kellett húzni mert a gyógyszerestöméshez annyira szétfurták hogy ketté hasadt.
2016. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megtagadhatod, de ha gyökérkezelni kell, akkor nem fognak más kezelést végezni (max. kihúzzák).

Az a baj, hogy később ezt még nagyon megbánhatod, mert ha egyszer elkezd fájni a fog, az nagyon nem kellemes érzés :(

2016. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!