Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig maradhat a sebben a...

Meddig maradhat a sebben a jodoformos gézcsík?

Figyelt kérdés

2 napja műtötték ki a 2 jobboldali bölcsességfogamat. A sebbe jodoformos gézcsíkot helyezett az orvos, azt mondta, hogy hétfőn menjek vissza és majd akkor kiszedi. Hétfőre már 4. napja lesz a sebben a gézcsík.


Tavaly a másik oldalon ugyanígy raktak be csíkot de akkor kintebb hagyták a végét, hogy 2 nap után én magam is kivehettem és csak varratszedésre kellett visszamenni.


Lehet valami probléma ebből, hogy ilyen sokáig van bent egy gézcsík?


2016. júl. 23. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bent maradhat, csak annyi az egész hogy két nap után elillan a hatóanyaga.

Ha nincs kint a vége, ne szedd ki, mert nem tudnád steril eszközzel/kézzel kiszedni. Ha probléma adódna (pl. nem hat eléggé, elveszíti hatását) akkor keress egy fogászati ügyeletet hétvégén és ott kicserélik.

2016. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet addigra kiesik magától
2016. júl. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van, amikor nekem műtötték, 3 napig volt benne, akkor kivették, majd a varratszedés után betettek még egyet, mert kicsit begyulladt a fogmeder. Hétfőn tették be, aznap hazamentem vidékre, vasárnapig benne volt, amikoris hajnalban kihúztam magamnak, mert már semmi jód nem volt rajta, viszont kilógott, és nem akartam lenyelni. Baj nem lesz belőle ha ott van.
2016. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tegnap kivették a gézcsíkot, eddig minden rendben, szépen gyógyul a seb.
2016. júl. 26. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!