Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen esetben kapunk a...

Milyen esetben kapunk a fogszabályzóhoz egy hídat, ami a szájpadláson van?

Figyelt kérdés
Augusztus 3-án kapom meg a rögzített fogszabályzómat. Már 2 hónapja várom ezt a napot, és boldog voltam mert fogat húzni se kellett és nem lesz olyan harapásemelőm, ami közvetlenül a fogak mögött van a szájpadláson (ugyanis nem egy barátnőm utálta ezt a fajta harapásemelőt), azonban most jöttem arra rá, hogy nem minden "rosszból maradok ki", merthogy van ez a híd dolog és ettől most nagyon "félek", mert erről is hallottam, hogy kibírható, de nem kellemes. Milyen esetekben rakják ezt fel? Ha nekem az egyik első fogam az alsó fogsorom mögött van, és kb 2 miliméter hiányzik, hogy előretudják hozni, esélyes hogy kapok ilyet?

2016. júl. 28. 22:48
 1/4 A kérdező kommentje:
[link] Ilyesmi az enyém is.
2016. júl. 28. 22:50
 2/4 anonim válasza:
92%
Fú hát fogorvos nem vagyok,nem tudom megmondani,hogy szükséged van-e ilyenre. Én tegnap voltam az első állításon és gumicserén,egy hónapja fogszabis vagyok. Kaptam szájpadlásívet(azaz tágítót),az első napok tényleg keservesek voltak,fájni nem fájt,csak evésnél minden de minden beleakadt,szóval duplán nehéz volt enni. Mára teljesen megszoktam, észre sem veszem. Olykor azért kisebesíti a nyelvet, ez ellen nem tudsz tenni,de napokon belül elmúlik. Sok sikert kívánok,és üdv a fogszabisok nagy csapatában!😄 azért írd meg mi lett végül
2016. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, jövőhét szerdán mindenképp írok, amikor már fent lesz a készülék :) köszönöm a válaszod :)
2016. júl. 29. 12:56
 4/4 anonim válasza:
A szájpadív a hatosokat a helyükön tartja, hogy ne mozduljanak el. Nekem lassan 9 hónapja van. Sok sikert a fogszabihoz. :D
2016. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!