Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés, tömés vagy...

Gyökérkezelés, tömés vagy húzás a legfájdalmasabb? Mindegyiknél többször kell visszamenni?

Figyelt kérdés
Fáj a fogam,bár inkább az íny,duzzadó érzés,hideg viztől. Időnként jön elő a fájdalom,pár hónapja.Mire számitsak fogorvosnál,tényleg többször vissza kell járni? És mi az a csap?
2016. aug. 1. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem fáj, gondosan érzésteleníti. Egy sima tömés elkészülhet egy alkalommal is. Ugyanígy a húzás is egynapos. A gyökérkezelésre többször vissza kell menni. A csap egy kb. 2 mm átmérőjű titán rudacska, amit akkor helyeznek a fogba ha sok hiányzik belőle és az segít megtartani a tömőanyagot vagy a koronát. A kihúzott fogat lehet pótolni titán implantátummal (műgyökérrel), amire egy roppant strapabíró műfogat helyeznek.
2016. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Húzásnál, tömésnél nem kell visszamenni. A húzás gyorsabb, de fogvesztéssel jár.

A tömés egyszeri, tovább tart a kezelés.

A gyökérkezelés már több alkalmas, akkor kell, ha a szuvasodás elérte a gyökeret. Néha akkor is, ha a fogbelet. Ilyenkor első alkalommal eltávolítják az ideget, a fog állapotától függően vagy nyitva hagyják tisztulni, vagy gyógyszeres ideiglenes tömés kerül bele. Következő alkalommal megy bele a végleges tömés.

Nagyon elhanyagolt fognál előfordulhat, hogy többször is ki kell tisztítani.

Csap: Fogpótlás egyik módszere, amikor a pótfog az ínybe helyezett csapra kerül.

2016. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nehogy kihuzasd, meg kell menteni, talán gyökérkezelni kell, az lehet a legfájdalmasabb, de csak akkor, ha nem hat az injekció.
2016. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igaz az,hogy gyulladt fognál először le kell vinni a gyulladást,és csak utána kezelik? És gyökérkezelés mindenesetben kell,ha fáj a fog?
2016. aug. 1. 16:30
 5/10 anonim ***** válasza:
A csap az pontosan az, amit az egyes írt, nem az, amit a kettes, az az implantátum, kissé pongyolán. Mondjuk nem feltétlen van a csap fémből, titánból végképp nem, lehet üvegszálas műanyag vagy a vékony frontfogak esetén cirkon is. A csapos fogfelépítés nyilván csak gyökérkezelés esetén van, hisz a csap a gyökérbe kerül, a feladata a fog megerősítése.
2016. aug. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csap mindig van ezek szerint gyökérkezelésnél? Mennyire fáj,megéri bódításban? Nagyon félek..
2016. aug. 1. 18:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs minden gyökérkezelésnél csap, csak ha annyira szét kell fúrni a fogat, hogy utána meg kell erősíteni. De maga a csap az tulajdonképpen egy érdektelen technikai részletkérdés.


A fájdalomtól meg nem kell félni a mai érzéstelenítés mellett. A gyökérkezelés mindenképp kevésbé fáj, mint a húzás, mert a húzásnál az érzéstelenítés elmúltával bizony elég rendes fájdalmak lehetnek napokig, mire begyógyul a seb, míg a gyökérkezelésből normális esetben semmit nem érez az ember, csak kellemetlen az egész, mert tovább tart, mint mondjuk egy tömés vagy húzás és akár többszöri kezelést is jelenthet. De akkor is mindenképp jobb a húzásnál, mert optimális esetben még hosszú évekig, akár évtizedekig megmarad a fog, még ha élettelen is, ami törékenyebbé teszi. A húzás után ugye ha nem pótolják a fogat, akkor az problémákat okoz az evésnél, aztán a fog párja meglazulhat a terhelés elmaradásával, az íny lehúzódhat stb. A pótlásra csak implantátummal van mód, ami drága vagy híddal, amihez két szomszédos fogat (ha van) is szét kell verni és szintén drágább. A gyökérkezelés az utolsó lehetőség egy fog megtartására és mindenképp meg kell ragadni.

2016. aug. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Egyik sem fáj, inkább az lehet kellemetlen amikor beadják a fájdalomcsillapítót.

Gyökérkezelésnél legalább két alkalommal kell felkeresni a fogorvost. Én az egyik fogammal hónappokig jártam gyökérkezelésre végül operáció lett a vége (rezekáció) ami után 20 évig még jó volt. Igaz a vége implantátum lett.

2016. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Maga a gyökérkezelés nem fáj, mert van rá injekció. Viszont utána fáj (legalább is nekem fájt kb. egy napig). Tehát nem érdemes bódításban kérni. Viszonylag hosszú is maga a gyökérkezelés: a tömésnél hosszabb, a húzást nem tudom, mert az még nem volt.
2016. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Beatrix0522 ***** válasza:
100%

Ha rám hallgatsz nem olvasol mindenféle sztorikat a neten a fogászati kezelésekről...én megtettem... és remegő lábbak mentem fogorvoshoz...tökre megbántam, mert felesleges ilyennel terhelni az agyad...minden ember más és más, minden fogorvos más és más... Túl estem már egy oldalt lyukas és letört bölcsességfog kihúzáson, amiről mindenhol azt írták beletörik, nagyon vérzik nagyon fáj, erre a fogorvosom 2 perc alatt kihúzta nem vérzett és végképp nem fájt, sem akkor sem utána...


Túl estem egy tömésen, erről inkább már nem is olvastam semmit, nem fáj.


Most túl estem egy gyökérkezelésen...erről is horrorsztorikat olvastam, hogy nem adnak érzéstelenítőt, meg h fáj tőle a fog...és társai


Első alkalommal kaptam egy lóadagnyi érzéstelenítőt, nem éreztem kb 5 órán keresztül semmit...és képzeld utána sem ...csak h benne van a gyógyszertömés a fogamba...a következő kezelésnél tényleg nem kaptam érzéstelenítőt minimális kellemetlenséggel járt, de semmi sikítozós üvöltözős fájdalmat nem hozott ki...a harmadik vagyis az utolsó kezelés semmi fájdalommal nem járt...


Rohadtul féltem én is a fogorvostól, de megtaláltam azt akiben megbízok, akinél tudom, hogy semmi fájdalom nincs...A következő megjegyzésem, hogy az emberek különbözőek van akinek fáj van akinek nem...


És egy jó tanács még...menj úgy oda, hogy fogsz minimális fájdalmat érezni (injekciót) és akkor nem lesz meglepődés...de felesleges félni, ma már nagyon nagyon fejlett technika van...remek érzéstelenítőkkel ... (magán orvoshoz jártam) az más kérdés, hogy SZTK-s székbe nem ülnék be

2016. aug. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!