Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a foghúzás és az...

Bella131313 kérdése:

Nagyon fáj a foghúzás és az érzéstelenítő?

Figyelt kérdés
Az én fájdalomküszöböm rettentő alacsony sajnos. Sose húzták még ki a fogamat és sose érzéstelenítették. Nagyon fogom érezni amikor ki"feszegetik" a fogam. (Az alsó baloldali rágófogamról van szó.) Ez a fog egyszer már be volt tömve de valahogy konkrétan halványan megvan "repedve a fogam".. 1hónapja tömték be. Mára kicsit púpos, hidegre-melegre érzékeny. Vannak percek amikor 10percig fáj..Szóval nagyon vészes? Fájni fog a kihúzás? Kérlek mondjátok h nem vészes:(

2016. aug. 3. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:

ha beinjekcióznak, akkor nem fáj. csak tompa fájdalmat érzel.


maga az injekció kicsit fáj.

2016. aug. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egyébként lehet, hogy csak tömni fogják, nem húzni.
2016. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel hátulra szúrják az érzéstelenítőt, egy kicsit fog fájni, pár másodpercig.


Egyébként nekem volt már, hogy adtak érzéstelenítőt és egyáltalán nem éreztem, mikor beszúrta.


Ha itt tartunk, megköszönném ha valaki mondana véleményt, ha előre-felülre adják az injekciót az nagyon fáj?

2016. aug. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én csak egy szunyogcsipést éreztem amikor megkaptam az érzéstelenitőt.A huzás meg abszolut nem fájt,csak annyit érzel,hogy huznak kifele a szádból valamit.
2016. aug. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudom, mit élsz át, én rettentően féltem, amikor hasonló helyzetbe kerültem. Aztán amikor túl voltam rajta, hatalmas kő esett le a szívemről, és csak azt kérdezgettem magamtól, hogy "emiatt idegeskedtem én eddig ennyit?". Túl leszel rajta hamar, ne aggódj. Kellemetlen egy kicsit, de koránt sem annyira, amennyire félsz tőle. Drukkolok!
2016. aug. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm h így támogattok. Igen tudom túldramatizálom lehet de ezt a fogat már nem lehet betömni ugyanis bevan tömve. Gondolom csak megsajnált az orvos és nem húzta ki akkor hanem adott esélyt vagy nem tudom. De én úgy látom h meg van repedve a fog..Az idegeim már tényleg nullán vannak. Ha elmúllik az egyik probléma jön a másik. 14éves vagyok..és a fogorvosom nem valami rendes. Szóval nem mindenkinek jár egy csoda..:(
2016. aug. 3. 22:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Keress másik fogorvost. Nekem is volt rossz tapasztalatom, aztán elmentem egy másikhoz, aki annyira rendes volt, és úgy megnyugtatott, hogy úgy jöttem ki tőle, hogy na, ide félelem nélkül vissza fogok járni rendszeresen. Kérdezd meg ismerősöktől, hogy ki melyik fogorvost ajánlja, úgy talán, személyes tapasztalatokra támaszkodva könnyebb lesz. Egyébként olyan nincs, hogy megsajnál és azért tömi be. Ha menthető egy fog, igyekeznek megmenteni, ha menthetetlen, akkor húzzák ki. Ne félj, semmi nem tart örökké, még a bajaink sem.
2016. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon fáj! Bele lehet halni:-)))) injekciò az meg aztán huhu ejha! Ha bele van törve valaki foga ne fogorvoshoz kell menni hanem szájsebészhez! A szájsebész 100 x jobban hùz mint egy mezei fogorvos, nagyobb szakértelme is van , persze vannak jò fogorvosok is , de inkább szájsebészhez kell menni ha problémás a fog! Az ember a félelemtől hajlamos a fájdalmat bemagyarázni, annyira izgul hogy szinte kikapcsol, egy megfelelő orvosnál nem fáj a huzás mert megfelelően elérzésteleniti , kellemetlen ugyan hiszen egy huzás is kisebb fajta mütétnek felel meg de vannak sokkal rosszabb dolgok az életben, és gondolj arra hogy ott segitenek rajtad nem pedig kinoznak..régi kérdés ugyan de hátha valakinek hasznos lesz! Inkább tùl kell esni rajta , mert egy rossz fog , vagy gyulladt gyökér rengeteg sok mindent okozhat, gòcként is szerepelhet..ezenfelül a szivet is tönkre teheti es az izületekre is rámehet, kellemetlen csonthártya gyulladás tájog egy pár aproság..tehát muszáj a rossz fogat kezelni, meg kell barátkozni a fehér köpenyes nénivel bácsival meg azzal a székkel, ha valaki nyugodt marad , megfelelő szakértelmű orvos akkor nem fáj a huzás.
2018. júl. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!