Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőttként fogszabályzás,...

Felnőttként fogszabályzás, mire számítsak?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, és most lesz lehetőségem megcsináltatni a fogszabályzót. A bölcsesség fogak kiműtése után kezdek majd bele, viszont fogalmam sincsen, mire számítsak, mi ennek a folyamata. Szeretnék olyan tapasztalatokat olvasni, amit hozzám hasonló korúak írnak, mert ha jól tudom, másképp zajlik, mintha gyerekkorban rakattam volna fel. De igazából minden infónak örülök! :)


Köszönöm!


2016. aug. 10. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Drágább és lassabban mennek helyre a fogak, egyébként nem más.


Sztk-ban lényegesen lassabban érsz el odáig, hogy kész a fogszabályozó (itt, Bp.-en most 4 hónap volt, minden lépés után heteket ha nem éppen egy hónapot kellett várni, hogy megint történjen valami), magánban pár hét alatt kész.


Bocs, ha elveszem a kedved az egésztől, de arra készülj, hogy a fogszabályozó a fájdalmon túl, amire azért számítani szoktak, rengeteg aftával, nyálkahártya sebbel is jár sajnos a legtöbb embernek. Az egyik ismerősöm gyerekének olyan durva volt ez, hogy az első három hétben szívószállal ivott mindent, enni a szó hagyományos értelmében nem is tudott. Mivel nálunk is az egyik gyereknél felmerült, hogy esetleg kellhet neki a későbbiekben fogszabályozó, sok ismerős szülőt megkérdeztem, mivel jár ez, és egyöntetűen azt mondták, hogy ha előre tudták volna, ez mivel jár, soha nem kezdenek bele.


Persze ha nem szépészeti fogszabályozásról van szó, akkor tényleg csináltasd meg, de ha "csak" azt szeretnéd, hogy szebben álljanak a fogaid, olvass egy kicsit utána a neten, milyen tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban.

2016. aug. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem csak esztétikai okai vannak, bár az is közrejátszik. Mivel a fogaim nagyon közel vannak egymáshoz, sőt, van amelyik "rányúlik" a másikra, nem lehet teljesen tisztán tartani, bármennyire is mosom, használok fogselymet, szájvizet. Állandóan kilyukadnak, évek óta járok kezeltetni, de végeláthatatlan folyamat, amíg nincsenek szabályozva.


Magánúton szeretném, ha jól tudom, van részletfizetési lehetőség sok helyen. Köszönöm a sok infót, próbálom magam felkészíteni, hogy nagyon sok fájdalommal és macerával jár, de igazából most is hasonló a helyzet, csak most tömés, gyökérkezelés, húzás hármasával szívok, már jó ideje. :(

2016. aug. 10. 09:23
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Hát akkor sok kitartást kívánok hozzá, nem nagyon van más választásod, mint megcsináltatni.


Keress fórumokat és olvass utána, mivel lehet eredményesen kezelni vagy megelőzni a sebeket.

2016. aug. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kitartok. Muszáj! :)
2016. aug. 10. 10:27
 5/10 AlinaHella válasza:
Nyugodtan vágj bele! Bár pár évvel fiatalabb vagyok nálad, már én is felnőttként kezdtem el újra az egészet. Volt fogszabályzóm, de a bölcsessègfogak miatt újra torlódott és voltak problémák, amivel az állami szektorban nem foglalkoztak. Most magándokinál vagyok, teljesen más az egész. Ha lehetőségeid engedik, damon technikás fogszabàlyzót válassz- alig fáj, szélesebb mosolyt eredményez, kisebb a visszatorlódás valószínűsége és hatékonyabb is. Nekem most ilyen van fent, elsőre hagyományos volt, össze sem lehet hasonlítani. Ilyen korban lassabb a folyamat, mint egy tizenévesnél, és lesznek kis szájbéli sebek, de hozzá lehet szokni hamar. Sok sikert és kitartást ! : )
2016. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Azt megkérdezhetem, hol csináltatod és mennyiért?
2016. aug. 10. 10:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
33 évesen kezdtem el. Nem feltétlenül hosszabb, mint gyerekeknél és nem feltétlenül fájdalmasabb. Ugyanis magán fogászatokon lehet kérni, gyors eljárásos, lágy erőkkel dolgozó készüléket. Nekem nem lettek aftáim és seb is csak néhány. Nem is használtam soha a viaszt. Ami más felnőttként, hogy ezek a kezelések irtó drágák. Határ a csillagos ég, én kaptam 2 milliós árat is konzultáció alatt. De ajánlom, hogy ne csak az árra menj rá, keress jó dokikat, akik értik a dolgukat, sajnos hallottam húzos dolgokról, van aki évekig hordta, végül mégsem sikerült, mehetett másik dokihoz, ott hozták rendbe, így hat évig tartott a húza-vona.
2016. aug. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is!


Valamilyen szinten muszáj az anyagiakat is néznem, hiszen van egy limitem, sajnos... A mostani fogorvosom sem a legolcsóbb, de profi, és nekem ez megéri. 2 milliós fogszabályzót viszont biztosan nem tudok kifizetni...


Ha nem nagy kérés, leírod Te hol csináltattad, s ott jók voltak-e az orvosok?

2016. aug. 10. 16:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Én külföldön csinálom, ezért nem is írtam a korábbi kommentemben.
2016. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ó, értem. Nálam az nem játszik. De az infót köszönöm még egyszer, nagyon hasznos volt! :)
2016. aug. 12. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!