Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A mi falunkban szabadságon...

A mi falunkban szabadságon van a fogorvos hová menjek fogorvoshoz? Elmentem a szomszéd városba de az kidobott pedig kifizettem volna mit lehet ilyenkor csinálni? Esetleg van ahol tudom jelenteni hogy mit csinált ez az orvos?

Figyelt kérdés

2016. aug. 11. 14:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha szabadságon van a TB-ellátású orvos, kötelező kiírnia a rendelő bejáratához, hogy melyik helyettesítő orvoshoz mehetnek a betegek és hová.

Ha ilyen írást nem találtál, akkor hívd fel azt a szakorvosi rendelőt, ahová a településed tartozik és kérdezz rá, ki és hol helyettesíti az orvosodat. A kötelezően előírt helyettesítő orvosnak kötelessége ellátnia téged.

Ha ahhoz mész, aki nincs kötelezően előírva ilyenkor, akkor joga van elutasítania a beteget. Mindezt kulturált hangnemben teheti meg. Ha nem volt kulturált, akkor a rendelő falán ki van függesztve a betegjogi képviselő elérhetősége és nála tehetsz bejelentést. Viszont, ha nem ő a helyettesítő, akkor törvényes módon utasított el téged, mert nem kötelessége ellátni a területén kívüli beteget, csak elláthatja, ha éppen így dönt.

Hétvégén csak ügyeleti ellátás van. Hívd fel a háziorvosi ügyeletet és ott megmondják, melyik fogorvosi rendelő az ügyeletes, hová mehetnél.

2016. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!