Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy ugyanannyira...

Normális, hogy ugyanannyira be van még duzzadva az arcom reggeli fogorvosi ellátás után?

Figyelt kérdés
Ma voltam fogorvosnál, mert tegnap feldagadt az arcom, és reggelre már a szememre is ráhúzódott. Reggel 9 kor, ejtett egy apró vágást az ínyemen kijött egy csomó vér, és némi genny is. Viszont most még ugyanúgy fáj,mint reggel, semmivel se lett jobb, pedig bevettem 2 augmentint és 2 cataflamot. Holnap nem lesz a fogorvosom, csak csütörtökön. szóval normális, hogy még mindig duzzadt, még a szemem is, és kemény az arcom?

2016. aug. 16. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Az antibiotikumnak idő kell (2-3 nap), míg elkezd hatni (esetleg probiotikumot is szedhetnél mellé). Addig tegyél rá párakötést: zsíros krémmel bekened az arcod (pl. hidratáló krém), rá nedves gézlap, rá nejlon, rá száraz gézlap és az egészet rögzítheted leukoplasttal vagy bármivel ami eszedbe jut (kendővel vagy egy sállal).

Mindent megtalálsz hozzá gyógyszertárban (a gézlap legyen mull -lap méretű, a patikus tudni fogja miről van szó).

A jegelés is jó és pihenj sokat. A fájdalom lehet attól is hogy megnyitotta a duzzanatot - tulajdonképpen sebet csinált. Esetleg ha rosszabbodna a helyzet, akkor menj vissza hogy írjanak fel erősebb vagy nagyobb dózisú antibiotikumot.

2016. aug. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem kísérleteznék házi gyógymóddal. Reggel volt a beavatkozás és este még mindig ugyanolyan. Ha holnap reggelig nem javul, akkor menj ugyanabba a rendelőbe (lehetőleg) és bármelyik éppen dolgozó orvosnak mutasd meg magad.

Ez volt nekem is. Másnap nekem sem rendelt a fogorvosom. Mondtam a helyettesítő dokinak, hogy előző nap óta szedem az antibiotikumot. Azt mondta, az jó, de mivel a dagadás nem lohadt le (igaz, nagyobb sem lett), ezért mázlim van, hogy nem vártam ki a saját orvosom visszatértért és bejöttem a rendelőbe, mert ezt újra és azonnal kezelni kell. Még időben eltudta távolítani az újra felhalmozódott gennyet.

Gyógyulást kívánok.

2016. aug. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
el tudta távolítani....nah így helyes.
2016. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd reggel meglátjuk mi lesz, a szemem alatt bevörösödött,ès hőemelkedésem ia volt! Remèlem hamar elmúlik,mert ez pokoli.... :(
2016. aug. 17. 00:21
 5/8 anonim ***** válasza:
A párakötés nem házi gyógymód! Kórházban, szájsebészeten is alkalmazzák a műtétek után.
2016. aug. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igaz egyszer nekünk is javasolta a bőrgyógyász furunkulusra a párakötést, de házi gyógymódként többen is alkalmazzák erre arra.

Itt nem a házi gyógymód a lényeg, hanem az, ezt a javaslatot nem orvos javasolta egy súlyos tünetre. Nem véletlenül fontos fogorvoshoz menni egy ilyen súlyosságú duzzanat miatt. Lehet, hogy magától lelohad a duzzanat, de súlyos, igen súlyos állapot is kialakulhat, de már maga a duzzanat is súlyos, pláne, hogy már a szemet is érinti. Orvost játszani egyáltalán nem szerencsés. Bizony esetekben az ember tud tanácsot adni és szerencsés is ezt meglépni, de érdemes mérlegelni, mikor lehet ezt megtenni és mikor ne játsszon az embert orvosdit, ha nem az.

Ezt az oldalt sokan olvassák. Elég egy ember, aki nem megy orvoshoz egy ilyen esetben, megcsinálja a párakötést, várja a hatást, majd súlyos fertőzés alakul ki, ami rámegy az agyára vagy belehal. Idegrendszeri, érrendszeri zavar is előfordulhat, de más tünetek is lehetnek. Vállalod ezért a felelősséget? Ja nem, mert nem fogsz tudni a következményekről.

Egy pici ütésre én is borogatást javaslok esetleg, mint sokan mások, de már nagyobb duzzanat megjelenésekor orvost mondok.

Bízom benne, a kérdezőnek lelohadt vagy sikerült időben orvoshoz eljutnia.

2016. aug. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6: Észre veszed hogy ezt akár saját magadnak is mondhatnád? Nem vagy orvos, ez teljesen nyilvánvaló, de osztod az észt egy anonim oldalon olyan témában amiről fogalmad sincs.

A szövegértéssel is gondok lehetnek, mert a kérdező írta hogy már volt fogorvosnál és én is (1. válaszoló vagyok) azt tanácsoltam neki, hogy ha nem javul a helyzet akkor menjen vissza előbb (amúgy is vissza kell mennie, ez evidens egy nem laikus számára). A phlegmone-t viszont le kell vinni valahogy, mert addig nem lehet érdemileg kezelni a beteget: nem hatna az érzéstelenítés, és maga a kezelés - tehát a fog megnyitása vagy eltávolítása sem mutatna azonnali sikert (mint ahogy az íny incisiója után sem ment le a kérdező duzzanata). Olyan meg nincs hogy magától lelohad vagy egy szem gyógyszertől másnapra semmi bajod nem lesz - a fogászati betegségek nem gyógyulnak varázsütésre - ilyet nem írtam a válaszomban. Ezért van szükség az antibiotikum kúrára ÉS a párakötésre, mivel az augmentinnek (és a többi antibiotikumnak is) kell 2-3 nap míg elkezd hatni.

A párakötésről meg annyit hogy ez nem valamiféle házigyógymód és nem is egy varázsrecept, hanem egy orvosi alkalmazásban lévő fizikai kezelési módszer, aminek nincs mellékhatása (hogyan is lenne, hiszen nincs szükség hozzá gyógyszerre, csak egy sima krém kell és némi gézlap). Az orvosok pedig azért alkalmazzák, mert hat, segíti levinni a lobot ahhoz hogy utána kezelhessék a gyulladás okát.

Egyébként hol írtam én azt hogy nincs közöm a fogászathoz?

2016. aug. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Javaslom, olvasd el még egyszer az írásokat. Megéri, mert akkor megláthatsz több olyat is, ami elkerülte a figyelmed vagy rosszul értelmezted.

Egészségedre a kifakadásodat. Remélem, megnyugodtál és emiatt tisztábban láthatsz.

2016. aug. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!