Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozó 40 ezerért?

Fogszabályozó 40 ezerért?

Figyelt kérdés
Szóval 17/l vagyok és még a 18.szülinapom elött (addig még 11 hónap)szeretném megcsináltatni a fogaim.Rettegek a fogorvosoktól mert kis koromba belefúrt az ínyembe egy fogorvos:D Viszon nem szeretnék ilyen fogsort úgyhogy rávettem magam hogy elmenjek egyedül.Az orvos azt mondta menjek el egy fogszabályzó szakorvoshoz,elmentem és azt mondta hogy 3 fogamat ki kell húzni és menjek utána vissza csak ne egyedül.Az elsőt ki is húzták de mivel egyedül mentem már az érzéstelenítőtől is elájultam de végül kihúzta.Még maradt 2 de nagyon félek elmenni.A másik dolog meg hogy nem igazán állunk úgy hogy most 100 ezreket kiadjuk ilyen"hülyeségekre". Nekem ez nagyon fontos lenne de nincs rá pénzem csak 40 ezer(jogosítványra félretett pénz)az elég lenne 1 fogívre? Igazából mind a 2re mondták hogy kéne de ezt meg lehet oldani hogy először csak az egyikre aztán pár hónap mulva a másikra is?Nem szeretén most ezzel terhelni a szüleimet meg igazából a jogsinál ez most fontosabb lenne..Szerintetek?:) 17/l

2016. aug. 16. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
crowdfunding esetleg? Esetleg kicsiben? Tehát hogy más családtagok. Nagyszülők, nagybácsik?
2016. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hat nem akarlak elkeseriteni, de nekem anno 160.000Ft volt csak fogsoronkent ( tehat felsö es also), plusz meg a kezelesi dij. Bar en mar joval elmultam 18 mikor meglett. De 18 alatt nem kene ingyenesen csinalniuk ( marmint tb-re) a fogszabit?
2016. aug. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nemigazán vannak:/ a szüleimtől igazából nem merek kérni erre pénzt mert most vannak túl a váláson ami szerintük nem kevés pénz,plusz így anyukámra maradtunk hárman testvérek így még nehezebb..Max diákmunkát vállalok jobbat nem tudok:)
2016. aug. 16. 22:39
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom nem ingyenes de van rá támogatás:)
2016. aug. 16. 22:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Unokámnak 20 e. volt, a kezelések ingyenesek (14 éves). Nyugodtan kérdezz rá. De igyekezz, mert 18 felett valóban nagyon drága.
2016. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen de gondolom az is számít hol csináltatom..vidéken lakom és Pestre mentem fogszabályzó szakorvoshoz de viszont itt húzattam ahol lakok:) itt viszont nem csinálják meg ezért is mondták hogy menjek Pestre:) de köszönöm a választ:)
2016. aug. 16. 22:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem anno 36 ezer volt/ív.

Nem hiszem, hogy 40-ből kijössz sajnos.

A már felhasznált ívet és tappancsokat nem fogják felhasználni a másik ívhez, arról nem is beszélve, hogy egyszerre jó szabályozni mindkét sort. Nem hallottam még olyanról, hogy ezt így megcsinálták volna.

2016. aug. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam hogy pár hónappal később esetleg a másik is felkerül..addig meg úgy is lesz időm gyűjteni rá mert gondolom hónapokba is telik mire kelkerül egy fogszabályzó:)
2016. aug. 19. 17:27
 9/10 A kérdező kommentje:
*felkerül
2016. aug. 19. 17:28
 10/10 anonim válasza:
Szia!:) Én is most vagyok 17 éves, januárban töltöm a 18-at , szóval nekem is most fog felkerülni a fogszabi szeptember végén, de mi már kifizettük szóval én tuti nem csúszok már bele a 18-ba szerencsére. Én Pécsett lakom, itt is rakják fel, és sajnos 40-ből tényleg nem fogsz nagyon kijönni..:/ Nekem 92.000 volt az alsó és a felső együtt, de nekünk 2 fajta fogszabályozót mutattak, és mi a picivel jobbat választottuk, ezért is drágább (valójában a kettő közti különbség a brekett, az a fajta amit én választottam elvileg "strapabíróbb", kisebb az esély rá, hogy esetleg leesik). Az olcsóbb fajta is kb 36-38 körül volt ívenként. Lehet lenne egy hónapod gyűjteni pénzt, mert nekem is úgy rakják fel, hogy szeptemberben csak a felsőt, rá 1-1,5 hónapra az alsót!:) Bár nekem állkapocs műtétem lesz egy év múlva (van egy enyhe bulldogharapásom, mikor az alsó fogsorod előrébb áll a felsőnél, áltálanos sulis korom óta zavar, ezért szeretném megcsináltatni), de szerintem ettől függetlenül nálad is felrakhatják 1 hónap különbséggel a kettőt. Amúgy nekem is kellett fogat eltávolítani, méghozzá mind a 4 bölcsességfogam :D én hamar túl akartam esni rajta (meg hát szeptember végéig kész kell legyen), szóval most csütörtökön egyszerre ki is vették mind a 4-et altatásban. Hosszú folyamat ez a fogszabályzás..:D Sok sikert, remélem sikerül felrakatnod a fogszabit! :)
2016. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!