Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökérkezelés hogyan zajlik?...

A gyökérkezelés hogyan zajlik? A részletes menetét leírná valaki? Mikor fogok bármilyen fájdalmat érezni?

Figyelt kérdés

2016. aug. 20. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

-érzéstelenítjük a fogat és a környezetet

-gyökérkezelés során, érzéstelenítés után feltárjuk a fog belsejét

-meghatározzuk a gyökércsatornák hosszát (ez történhet röntgen vagy elektromos hosszmeghatározó műszer segítségével)

-kitisztítjuk és feltárjuk a csatornákat

-szükség esetén egy tisztító, fertőtlenítő, gyulladás-csökkentő pasztát belehelyezve ideiglenesen lezárjuk a fogat (csak ritka, indokolt esetben hagyjuk nyitva), megakadályozva ezzel a további felülfertőződést

-gyökértömés elkészítése (ezáltal a fog üregrendszerét tökéletesen elzárjuk a szervezettől

-röntgen-kontroll


Érzéstelenítőt fogsz kapni, és nem fogsz semmit érezni.

2016. aug. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Semmit nem érzel, viszont megölik a fogbelet, az egész keringést, és anyagcserét.


Onnantól az egy halott csontdarab a testedben.

Persze kitömik a belsejét gyógyszerrel stb vel aminek a hatása pár hónap alatt megszűnik, és ha ereszt nem veszed észre, csak amikor már büdös, de azt is előbb veszik észre mások, mivel te szép lassan megszokod és fel sem tűnik.


Ahogy a különféle egészségi problémák amiket okozhat a tested bármelyik pontján.


Jobb ha kihúzatod! Többet teszel vele az egészségedért!

2016. aug. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na most ez nagy marhaság hogy nem fogsz érezni semmit. 3 gyökérkezelt fogam van mind a három fájt mikor ölte ki az ideget vagy nem tudom mit csinált. De ez kb 1 perc az egész tehát túl lehet élni csak piszok kellemetlen.
2016. aug. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.Különösen köszönöm a 3.kommentelő válaszát!Sokat segítettél, hogy elmondtad kb hány percig tart. De neked az első vagy hátsó fogaid gyökérkezelték? Mert úgy tudom hátul a hátsó fogakban több ideg van. Ott egyesével öli ki az ideget vagy mind egyszerre?Hány ideg van a hátsó fogakban kb?Csak az fog fájni,amikor öli meg az idege(ke)t,vagy más is fáj még?
2016. aug. 20. 19:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak az fájt igen. Sem a fúrás sem más nem fájt. Elöl van kettő és hátul volt egy de azt úgy kifurták a gyógyszeres töméshez hogy az idegeket is kifurta. A hátsót azt azóta kihúzták mert ketté hasadt. Hátul nem igazán jó a gyökérkezelt fog mert utána ugye gyengébb lesz ott rágsz így sztem nagyobb az esélye h letörik vagy valami. Elől nekem azt mondták h vigyázzak rájuk mert az is szintén lepattanhat de kb már 8 éve nincs baja.
2016. aug. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az #2 tényleg marhaság, a végleges állapot az, amit az első írt, a gyökércsatornákat teljes hosszban a csúcsukig betömik pont azért, hogy ne forduljon elő az, amit írt. Itt lehet elszúrni egy gyökerkezelést, ha nem érik el a gyökércsatorna végét, de erre ma már léteznek műszerek vagy ott a röntgen. És igen, az eredmény egy halott fog, mintha egy természetes anyagú implantátuma lenne az embernek, csak ez idővel sajnos törékenyebbé válik, de még így is ez a jobb megoldás, kihúzni akkor is ki lehet, amikor már menthetetlen, de még nagyon sok évig megmaradhat.
2016. aug. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy gyökérkezelés vagy egy foghúzás a rosszabb? A foghúzás hogyan zajlik?
2016. aug. 21. 17:28
 8/8 anonim ***** válasza:
A foghúzás rosszabb szerintem, mert bár hamarabb megvan, maradhat azért utána némi fájdalom akár napokig is. A gyökérkezelés inkább egy kicsit kellemetlenebb, hosszadalmasabb folyamat, eleve több menetben megy ugye, meg hát valamilyen szinten kétséges a végeredmény. De a saját fog megtartásáért mindent el kell követni, mert bármilyen pótlásnál jobb. Fájni szerintem akkor fájhat, ha van a fog alatt egy jó kis gyulladás, akkor kevésbé hathat az érzéstelenítés. De ugyanez igaz a foghúzásra is. Nekem nem fájt a gyökérkezelés, három menetben csináltuk, egyedül az érzéstelenítő injekciót éreztem. Kicsit kellemetlen érzés, amikor a hosszú gyökértágítókkal hosszasan turkálnak az ember foggyökerében, de ennyi. A második ideiglenes tömés után vagy két hónapig a vegyszeres tömés volt benne és utána a harmadik alkalommal csinálta meg a végleges tömést, megnézte röntgennel és szépen eltűnt a gyulladás foltja. Én nem aggódnék. Mindenki ettől retteg, de nekem nem volt rossz tapasztalatom és van értelme. Esetemben olyan fogat mentettünk meg, amire én semmi esélyt nem láttam volna, kb a fele hiányzott. És végül még korona se kellett rá, megoldottuk egy kerámia onlay-jel, most egy éves kb és eddig minden OK.
2016. aug. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!