Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog rettenetes...

Gyökérkezelt fog rettenetes fájdalma, mi fog történni vele?

Figyelt kérdés

Van egy fogam,kb 3hónapja be lett tömve,júliusban borzasztóan elkezdett fájni ha ott eszek.Most 9,-én elmentünk fogorvoshoz,gyökérkezelte,megröngenezte,szedett ki néhány ideget,rakott bele ideiglenes gyógytömést és azt mondta h kb 2,5hét múlva menjek vissza befejezi,stb.Első egy-két napba nagyon fájt de utána olvastam picit mindenhol írták hogy normális meg meglett bolygatva a fog stb. most 5 (lassan 6.) napomat töltöm fogfájósan de konkrétan egészen a bal fülemen át a bal álkapcsom, a fogam és reggelente a torkom is borzasztóan fáj és fájdalomcsillapítón élek.Mit csináljak?Holnap megyek fogorvoshoz mert már sírógörcsök törnek rám annyira rossz.Mit fognak csinálni,ugye nem húzzák ki?Vagy az már rossz ómen hamár az 1.gyökérkezelés után fáj.

Kérlek segítsetek.:((

Köszönöm



2016. aug. 14. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
A gyökérkezelés sztem azt jelenti, hogy eltüntetik belőle az idegeket, ami továbbítaná a fájdalmat az agy felé, ami felfogja , hogy fáj. De, ha télleg gyökér-kezelték, akkor hogy fájhat?
2016. aug. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Úgy fájhat,hogy még nincs kész.Mivel csak ideiglenes tömés van benne ezért még nincs azt hiszem kiszedve belőle az összes ideg.Én ilyenre tudok gondolni.:D

Mert még majd többször vissza kell mennem hog kiszedje az id.tömést és megcsinálja és utána dönti el hogy hogyan tovább.Igy értelmeztem.:)

(Ha egy hozzáértő látja ezt és hülyeséget mondtam,kérem nézze el nekem :D)

2016. aug. 14. 22:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy gennyes góc van rajta, vagy még nincs kiölve az ideg rendesen. Menj minél előbb vissza a dokihoz.
2016. aug. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiszedi az ideiglenes tömést és még tisztítja, nekem is volt már ilyen, de rendbejött.
2016. aug. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válsszokat,ment a zöld mindenkinek. :)
2016. aug. 15. 09:28
 6/9 A kérdező kommentje:

Szóval voltam a dokinál.Kiszedte a gyógytömést és szabadon hagyta.Megkérdeztem hogy ez mennyire jó jel.Hát nem kecsektetett túl sok jóval,azt mondta hogy "Háát nem a legjobb mivel ez csak egy "pici" tömés a fog felszínén,és ha már ez fáj akkor mi lesz amikor lemegy a gyökérig." (Vagy valami ilyesmit,én igy értelmeztem..) :)

Mégegyszer köszönöm mindenkinek. :))

2016. aug. 15. 17:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló problémám volt múlthéten, lyukas volt a fogam, de egy másik nagyobb lyukat fúrt a fogamba, ahol lecsoroghat a genny, mivel a gyökérnél volt begyulladva. Nem érzel gennyes ízt esetleg, lehet neked is hasonló gyulladásod van.
2016. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem,semmi gennyes ízt vagy olyasmi dolgot se nem érzek/látok.

Lehetséges,hogy a doki nem csinalt jol valamit,bent hagyott egy ideget és nyomhatta a tömés,vagy fogalmam sincs.

Egyre jobban kezd egy olyan érzésem lenni,hogy ennek a fogamnak búcsút inthetek...:(

De reménykedek a legjobbakban..

Most kb. 2 hétig teljesen nyitva lesz.Már enyhült a fájdalom,de még mindig érzem.

Neked is jobbulást. :)

2016. aug. 16. 00:03
 9/9 anonim válasza:
100%
Nyugi, ugyanez van most nekem is. Begyulladt a fogam, de átment a fülemre is, olyan középfülgyulladásom van most, megmozdulni nem bírok, plusz a fejem is fájt miatta. Most ideiglenes tömés van benne, de remélem, kitisztítja, mert nem akarom, fájjon a fejem.
2016. aug. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!