Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Édesre lehet érzékeny egy...

Édesre lehet érzékeny egy teljesen ép fog?

Figyelt kérdés
Ezen a héten voltam fogorvosnál, mert be kellett fúrni az egyik fogamat. Kértem, hogy csináljon akkot egy ellenőrzést is, hogy képben legyek milyen állapotban vannak a fogaim. Megnézte mindet, az ínyemet is ellenőrizte. Azt mondta minden rendben, az összes fogam egészséges. Viszont két napja észrevettem, hogy az egyik fogam (nem az, amelyik meg lett csinálva) fájni kezd, ha rámegy valami édes, de tényleg csak az édes, hideggel, meleggel nincs semmi baj. Ez most mi lehet? A doki azt mondta minden rendben, de akkor a fogam miért érzékeny az édesre? Ez előfordult már másokkal is?

2016. aug. 21. 23:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a bajom, a gumicukortól pl. meghalok annyira fájnak a fogaim, ezért nem is szeretem, de nem érzékenyek se hidegre, sem pedig a melegre a fogaim.
2016. aug. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, pl ha a fognyak érzékennyé válik, mert az íny felhúzódik, ezzel parodontológushoz kell menni.
2016. aug. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy fogam, ami fáj, ha pl. nutellás kalácsot vagy cukros dolgot eszek. Eszem-eszem és egyszercsak belehasít. Pedig egészségesek a fogaim, kb. egy hónapja tömtek kettőt (nem azok fájtak) sajnos, de azon kívül azt mondta a fogorvos, hogy nincs bajuk.
2016. aug. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!