Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fájdalmas egy gyökérk...

Mennyire fájdalmas egy gyökérkezelés? Hogyan zajlik, meddig tart?

Figyelt kérdés

Szégyellem, de 7-8 éve nem voltam fogorvosnál, most viszont május óta fáj a bal felső szemfogam, és a mellette lévő. Úgy vettem észre, hogy a kettő között lyukas sajnos. Május óta most tudtam magam rávenni, hogy időpontot kérjek, egy számomra idegen, ismeretlen fogorvosi magánrendelőbe. Jövőhéten megyek. A kérdésem az lenne, hogy mivel szóltam az asszisztensnek a telefonban, hogy most mennék először, ugye nem állnak neki megkínozni azonnal? Úgy értem először csak megnézi, elmondja, hogy mi a teendő, ugye? Iszonyatosan félek, leírni nem tudom. A fájdalom küszöböm elég magas,a tűtől nem félek. Viszont a fúrástól, ínybe való injekciózástól nagyon. Illetve mennyire igaz, hogy a gyulladt fogat nem lehet érzésteleníteni? Erről szeretnék egy kis információt ha lehet, hogy nektek milyen élményeitek vannak ezzel kapcsolatban? (gyökértömés, injekciózás)

Illetve, bocsánat ha buta kérdés, de az érzéstelenítő injekció előtt is érzéstelenít? Vagy ez lehetséges indokolt esetben? Nyugtasson meg valaki :( Előre is köszönöm! (bocsánat, hogy regény lett belőle)


2016. aug. 22. 13:09
1 2
 1/18 anonim válasza:
89%
Nincs okod félni! A gyökérkezelés nem fáj annyira, de ha mondjuk hátsó fog és nem első, lehet érdemes lenne kihuzatni inkább, mert a kezelés ellenére is baj lehet vele! Nekem úgy 14 éve akartak a szájsebészeten gyökérkezelést csinálni, de elmentem egy magán fogorvoshoz inkább, aki - bár a húzás olcsóbb és azzal kevesebbet keres - azt ajánlotta, hogy huzassam ki, mert 1-2 év múlva lehet mehetnék vele vissza, mondjuk az egy hatos fog volt szóval hátsó!
2016. aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Ja és már 10 éve nem voltam fogorvosnál de nekem annyira nem romlanak a fogaim, mert nem szeretem az édességeket meg a húzás óta napi 3szor mosom a fogam, hogy ne járjak úgy megint szóval fogadd meg tanácsom és tartsd be a napi 3 fogmosást, hogy ne kelljen gyakran menned fogorvoshoz!
2016. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Először is: azt tesznek veled, amire te engedélyt adsz.

Másodszor: nekem azt mondta a fogorvos, hogy gyulladt fogat nem mindig lehet elérzésteleníteni eléggé a gyökérkezeléshez. Mondjuk nekem elhalt fogat gyökérkezeltek, semmit nem éreztem, gyulladt fogat húztak, annál sem.

2016. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fájdalmas, ha pedig gyulladt, akkor előbb antibiotikummal lehúzzák róla a gyulladást.
2016. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Atyaég, ki ne húzasd, csak legvégső esetben.


Ha május óta fáj, szerintem inkább az ínyeddel lehet valami, rendes fogfájást nem lehet 4 hónapon át kibírni. Tényleg van amikor nem hat az érzéstelenítő gyulladt fog esetében, de nem mindig. Ilyenkor fúrnak ameddig lehet, és kapsz antibiotikumot meg idegölőt a fogba.


Nem tudom hogy állsz anyagilag, ha megteheted, akkor lehet hogy érdemes lenne az altatást választanod, és akkor nyugodtabb lennél. De ahhoz mélyen a zsebedbe kell nyúlni.

2016. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem jópár fogam gyökérkezelték már, de messze nem olyan vészes, mint ahogy én is mindenhol hallottam, pedig én nem is magándokihoz járok. A szuri kb abban a pillanatban szokott fájni, amíg beadja, nem tovább. Ha pedig elzsibbad, akkor már nem érzed, amit csinálnak. Egyszer nekem is be volt gyulladva, arra valóban nem hat az érzéstelenítő, de ahogy írták, akkor előbb kapsz rá antibiotkumot, és ha elmúlt, akkor gyökérkezelik. Tényleg nem kell félni! :)
2016. aug. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Nekem is volt, nem kell félni tőle! Bátorság, katonadolog! :)
2016. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Hozzáteszem nekem már annyira "korhadt" volt az a fogam, hogy azt tényleg nem érte meg már kezelni!
2016. aug. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Úristen, annyira aranyosak vagytok. Már is nyugodtabb lettem picit. Nagyon köszönöm a válaszaitokat! :)

Egyébként semmiképp sem akarom kihúzatni, mert elég idiótán festenék, ugyanis ez 4. fog (azthiszem?) tehát a szemfogam mögötti. Bocsi, nem igazán értek hozzá. :D

Altatás jó ötlet, gondoltam rá én is, aztán eszembe jutott, hogy annyira nem keresek jól. :D Ez az antibiotikumos dolog nagyon megnyugtató, nem tudtam, hogy ezt így csinálják. Biztos, hogy gyulladt, mert napok óta megint belenyilal olyanokat, hogy ah.. Aludni nem tudok, evés felejtős, cataflamon és algopyrin injekción élek. (iható) Köszönöm mégegyszer mindenkinek!

2016. aug. 22. 14:10
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem éppen most gyökérkezelik az egyik fogam.:) Kaptam érzéstelenítő injekciót, kiszedte a tömést, mert alatta fájt. Gyökérkezelni kellett, utána kitisztította és gyógynövényes ideiglenes töméssel betömte. Holnap megyek vissza, újra kitisztítja és betömi rendes tömőanyaggal. Nekem sajnos már nem lehet megmenteni, ezért csiszolja és korona kerül rá. Egyáltalán nem fájdalmas.
2016. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!