Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg érdemesebb lenne...

Tényleg érdemesebb lenne kihúzatnom a fogam 15 évesen?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja tömte a tb alapú orvos a bal alsó hatos fogam. Aznap délutántól borzasztóan fájt az a terület. A következő időpontom múlthét csütörtökre szólt, addig kínlódtam a fájdalomcsillapítókkal. Ott megröntgenezték, mondták, hogy gyökérkezelni kell. Meg is csinálták, kaptam gyógyszeres tömést. (Nagyon fájt, majdnem elsírtam magam.) Mondták, hogyha fáj a fogam nyugodtan menjek vissza. Utána fájogatott, de nem annyira elviselhetetlenül, mint először, megvoltam vele. Anya biztatgatott tegnap, hogy menjek vissza a fogorvoshoz, mert mégiscsak fáj. Ma vissza is mentem, 9-re. 3 (!) órát ültem, mire behívtak. (Persze rézbőrű barátaim addigra már mind le lettek rendezve.) Ma nem az az orvos volt, aki eddig. Azt mondta, hogy pucolgatja az idegeket. Adott érzéstelenítőt, és újabb egy órát várakoztam. Aztán következtem. Állítólag idegelte a fogamat, (?) meg még nagyobb lyukat fúrt bele. Nagyon fájt, végig remegtem és könnyeztem. Adott a doktornő még érzéstelenítőt, de utána is éreztem fájdalmat. Majd betömte egy fura anyaggal a gyökeret, rá valami gyógyszert és arra cementes tömést. (A "Cement jöhet?" kérdésből kikövetkeztetve. Azt viszont nem értem, hogy miért kérdezte, hogy allergiás vagyok-e a jódra.) Ma időpont nélkül voltam, idöpontom 31-ére van. Azt mondták, hogy nem kellene többé fájnia a fogamnak, erre most is rettenetesen fáj. Az ínyem már egy hónapja duzzadt, de nem mondtak rá semmit.

Szinte az egész nyaramat a fogászaton töltöttem. (Ezelőtt is tömték 3 fogam, azokkal nem sokat vacakoltam.)

Anyukám azt mondta, hogyha nem múlik el pár napon belül a fájdalom, akkor húzassuk ki a francba.

Mit tegyek?

Elnézést a szóismétlésekért, de nagyon elegem van.

15/L



#fájdalomcsillapító #egészségügy #fájdalom #fogorvos #fogfájás #gyökérkezelés #sok-sok fájdalom #még annál is több fájdalom #fájdalomhegyek
2016. aug. 22. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a rágófogakat azért nehéz gyökérkezelni, mert nehéz hozzá férni, lehet elágazás benne, és lehet, hogy nem egyenes. Érdemes lenne egy másik fogorvost keresni (akár pénzért), aki jobban kitisztítja. Nekem évekkel ezelőtt egy magán fogorvos tömést cserélt egy fölső hatos fogamban. Néhány nap múlva lüktetve fájt, mire gyökérkezelni kezdte (azt mondta begyulladt a töméstől). De még mindig fájt, orvostól orvosig rohangáltam, míg végül a 4. fogorvos közölte, hogy ez egy 3 gyökerű fog, és az egyik gyökér nem volt jól kitisztítva... Fel a fejjel, hátha még menthető az a fog!
2016. aug. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Igen, az enyémnek is 3 gyökere van, ezt is mondták, meg hogy olyan furcsán állnak...

Még egyszer köszönöm!

2016. aug. 22. 20:08
 3/4 Yabu ***** válasza:

Nehogy kihúzasd! Nekem a tb-s doki rögtön gyökérkezelés helyett ki akarta húzni, mikor fájt, de nem hagytuk. Elmentem vele magán dokihoz (a városban a legjobb fogászhoz), és 30.000 ftból tökéletesen megcsinálta.

Hidd el, megéri, és sokkal jobb kifizetni xy forintot, meg járkálni orvostól orvoshoz, mint hogy 15 évesen máris megválj egy fogadtól.

2016. aug. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Isten ments, hogy eltávolíttass egy fogadat, ha akár csak 1% esélyt is látsz arra, hogy megmenthető! Nagyon fog az Neked hiányozni, pótolni kell, ami meg már macerás (maga a művelet és a pótlás ápolása/tisztítása is), szóval én a helyedben nem adnám fel, addig mennék, amíg nem találok egy olyan fogorvost, aki alkalmas a feladatra.

Sok sikert és ki ne húzasd!!

2016. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!