Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után meddig nem...

Foghúzás után meddig nem szabad vízszintesen aludni éjszaka?

Figyelt kérdés

Kedden (2016.08.23.) húzták a bal alsó hátsó fogam, és annyit tudok csak hogy nem szabad vízszintesen aludni, mert állítólag elindíthatja a vérzést. Viszont nekem össze varrták foghúzás után az ínyem, ennek figyelembe vételével írjátok válaszaitok kérlek!

Már 2 nap eltelt, holnap lesz a harmadik nap, hogy kihúzták a fogam. Meddig nem ehetek tejtermékeket (pl.tej, sajt, stb..), illetve olyanokat sem szabad, hogy pl. tejszínes ételek, puding, tejberízs, burgonyapüré, stb??

Milyen ételeket javasoltok? Minél többet írjatok kérlek, mert nem szeretek egyhangúan étkezni, minden nap mást ennék.

Köszönöm szépen előre is!



2016. aug. 25. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Nekem nem mondták, hogy nem aludhatok vízszintesen, vagy ne egyek tejterméket. Mindkettőt csináltam és semmi bajom nem lett.
2016. aug. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Hogy a fa*omba nem alszol vízszintesen? Ülsz ba**meg? .... -_-
2016. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Életembe nem hallottam még ezt a hülyeséget, hogy nem lehet foghúzás után vízszintesen aludni. Akkor hogy alszol? Állva? Tejterméket foghúzás után 2-3 óráig nem szabad enni, de utána már lehet. Aludni meg lehet nyugodtan. Én több foghúzásnál (egyszerre húztak ki 3 bölcsességfogat) ahogy hazaértem már le is feküdtem aludni, mert ki voltam merülve. Sőt a doki tanáscolta is, hogy pihenjek.
2016. aug. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy vagyont költöttem már fogorvosra, évtizedek óta járok remek magánfogászokhoz és soha senki nem mondott ilyesmit, alhattam nyugodtan (amúgyis azt tettem volna, nekem rendes pihenés kell s vállalom a kockázatot. amúgysem vagyok vérzékeny, sőt). Varráskor sem. Tejtermékre mondtak valamit, de az nekem nem gond.
2016. aug. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Ha összevarrták, akkor nem fog vérezni, éppen ezért varrják, tejterméket nekem 45 napig nem ajánlotta a fogorvos.
2016. aug. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a 45 nap helyesen 4-5 nap!


Tehát 4-5 napig nem ajánlott tejet, tejterméket enni.

2016. aug. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2.kommentelő! Nem kértem ilyen veszólásolat, kösz. El lehet takarodni.

Csupán azért tettem fel ezt a kérdést, mert a fogorvosom azt tanácsolta, hogy a fejem alá sok párnát tegyek és úgy próbáljak meg aludni. Csak azt nem mondta hány napig. A tejtermékeket is mondta, hogy ne fogyasszak, de ehhez sem kötött napot, hogy meddig ne.

Akik normális választ adtak azoknak köszönöm, megy a zöld kéz! Köszi a segítséget! Életemben először húzták a fogam, és nem nagyon vagyok tájékozott, hogy mit szabad és mit nen húzás után. Mégegyszer köszönöm!

2016. aug. 26. 10:26
 8/9 anonim válasza:
61%
Szia! Nekem egyszerre 3 Fogamat húztak (pontosabban műtöttek ki) es mindnek a helyet össze varrta a doki. Nekem kimondottan javasolta h feküdjek le aludni a műtét után mert ez rendesen igénybe veszi a szervezetet es kimeríti! Viszont nekem 1 hétig nem javasolta a tejtermék fogyasztását! Ez nem azt jelenti h 4. 5. Napon nem ehetsz meg ég joghurtot, vagy krumpli puret csak ne vidd túlzásba mert a tejben olyan baktériumok vannak amik lassítják a gyógyulást! Ezen kívül nekem azt is javasolta, hogy a 3. Naptól mar kezdjem el óvatosan, puha fogkefével tisztítani a vártatok körül! Mielőbbi gyógyulást!
2016. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves és hasznos válaszod!

Már sikerült a fogorvosomtól is megkérdezni, és azt mondta hogy csak az első napra vobatkozott a magasabban alvás (azaz hogy több párnát teszek a fejem alá), mert elindíthatja a vérzést a vízszintes fekvés.

Igen, kimerítő, én is alig vártam hogy haza érjek és pihenjek.

Tejterméket nekem keddtől péntekig nem szabadott ennem. Ma viszont szombat van, úgyhogy pótlom mert már hiányzik :D

2016. aug. 27. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!