Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bright white-ot kipróbáltam,...

Bright white-ot kipróbáltam, de nem merem folytatni. Ez miért történt?

Figyelt kérdés
Ma vettem meg és rögtön ki is próbáltam. Na most nekem van egy zománc hibám (fehérebb folt a fogamon) és nem írták h akkor nem lehet. És 1x45 percre kiprobaltam és fehér foltos lett és vékonyabbnak érzem nem merem folytatni.. Mit csiánljak???! Nagyon megijedtem

2016. aug. 26. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:

A fogfehérítés mindig a zománc károsodásával jár. Remineralizációt csináltál utána (gél a sínbe 4-5 percig)? A másik dolog hogy a (kréta)fehér folt a fogakon, az a szuvasodás előjele - vagyis egy olyan hely a zománcon, ami erősen demineralizált (ásványi anyag hiányos). A fogfehérítés is pont ezt csinálja, oxidációs folyamattal kivonja az elszíneződést okozó anyagokat és velük együtt az ásványokat is. Az alapból ásványhiányos területet ez megviselheti.

Egyébként ezzel a Bright White-tal kapcsolatban nemrég volt egy hamisítási ügy is, olyan termékekről amik peroxidot tartalmaztak (ezt az anyagot tilos otthoni fehérítésnél használni). Bár ennek a veszélyes hatása leginkább a lágyrészeken (íny, nyálkahártya) mutatkozik meg. Éppen ezért csak fogorvos használhatja, mert szükséges a lágyrészek izolálása és a nyálelszívás.

Én azt mondom, hogy ne használd többet, legalábbis addig amíg nem lát fogorvos a fogfehérítőddel együtt (lehetőleg már hétfőn). Addig is óvatosan egyél, nehogy letöredezzen a zománc.

2016. aug. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D qz amit rendeltem azt az eredeti oldalrol rendeltem, és használtam is a revitizáló gélt a végén.
2016. aug. 27. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!