Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás alatt (több...

Fogszabályozás alatt (több éves) valaki elköltözik az ország másik részére. Mi történik? Tudja folytatni a kezelést egy másik fogorvos? Vajon ez pluszköltséget jelent?

Figyelt kérdés
2014. nov. 16. 07:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szedesd le még a régi helyen, mert nem fog másik orvos hozzányúlni, még olyat is nehéz találni aki leszedi. Költözés után pedig keresel egy új orvost és csináltatsz újat.
2014. nov. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy le kell szedetni. Én legalábbis a helyedben már most keresgélnék az ottani fogszabályzósok közül, ha kell kérdezgesd meg sorba, hogy ki vállalna el. Én is tisztában vagyok vele, hogy más munkájába nem nyúlnak bele szívesen, de azért egy próbát megér, még akkor is is, ha pluszköltséggel fog járni (inkább, mint hogy leszedesd az egészet). Ahova én járok, ott is valakit nemrég láttam, aki épp elkérte az összes röntgenjét, kezelőlapját, stb, szóval gondolom őt is átvette valaki.
2014. nov. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha indokolt, akkor átvehetnek, ezért nem vetetném le. Ha van egy kis emberség a fogorvosban, akkor ezért nem fog majrézni. Az más kérdés, hogy mondjuk abban az országban, ahova költözöl mennyire haladnak a korral. Ha ilyet még soha életükben nem láttak, avagy nagyon elavult technológiának számít, akkor gáz van.

Egyébként több mint valószínű többlet költséggel fog járni akkor is, ha valaki vállalja a folytatást, hiszen eddig ide fizettél ennek a dokinak, onnantól kezdve pedig oda fogsz.

2014. nov. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előzőnek: az ország másik felébe, nem egy másik országba költözik!

Csináltass a régi orvosoddal egy igazolást a diagnózisról, az elvégzett kezelésekről és kérd el tőle a teleröntgent és az anatómiai mintát (amit a lenyomatról csináltak).

Nem garantálom hogy így is vállalják a folytatást a másik rendelőben, de több esélyed lesz.

2014. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!