Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínygyulladás? Tudnátok tanácso...

Ínygyulladás? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

2 éve van fogszabályozóm. Kb 1 éve feltűnt, hogy az ínyem az első 4 fogamnál a felső fogsorban meg van duzzadva. De ennek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, mivel az orvosom 2-3 hetente látta + egyáltalán nem fájt.

Most új fogorvost kaptam. Ahogy meglállta az ínyemet teljesen kiakadt. Mondta, hogy iszonyatosan csúnya, de sajnos valamit éppen ott kellett csinálnia. Azóta elkezdett fájni is és még jobban megdagadt. Írt fel rá krémet, Gengi gélt. Azóta kenem vele. De sokkal jobbnak nem látom. Azt mondta, hogy sürgősen menjek vissza a leghamarabbi időpontra. Ez sajnos csak szeptemberben 2. hetében lesz.


Most mit csináljak? Nagyon féltem a fogaimat, soha nem volt lyukas, nem akarom ezért elveszíteni őket. Hiába kenem nem jobb. Valakinek volt ilyen? Nagyon megrémítettek, mert sokan azt mondják, hogy ezért ki fognak hullani.


2016. aug. 28. 12:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát én hogy jártam...

"A" fogorvos: igen, be van gyulladva az ínyem, ez fogánybetegség, mosni kell, bla-bla de 20 év múlva lehet, h kiesnek a fogaim.

Na, eléggé bepánikoltam. Másik orvos.

"B" doki: okésak a fogaim, ez van , öblögetés, mosás ezzel-azzal.

Itt sem nyugodtam meg, nem akartam 40 évesen fogatlan lenni. :) Tiszta pánikban voltam. A ínyem mosáskor vérzett, volt, ahol be volt duzzadva, volt, ahol a 2 fog között bordós-barnás színe volt.

"C" orvos: el volt halva, h az eddigi 2 orvos semmit nem csinált. Nos, ez 1 órán keresztül szedte le az ÍNY ALATTI fogköveimet! Aztán írt fel gyógyszert. 2 napra rá már rózsaszín volt az ínyem. És azóta nem is vérzik.


Bocs, a regényért. :)


Szóval én azt tanácsolom, h kérdezz rá (vagy nézesd meg egy OLYAN helyen) a fogaidat, h nincs-e íny alatti fogköved. Meg a tasakok hogy állnak, mert amiatt is gyulladás van! Nekem azt is tisztították. Eddig érdekes, ahhoz sem nyúlt senki.

2016. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!