Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó árak?

Fogszabályzó árak?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék egy fogszabályzót, mert az első fogaim eléggé kifelé állnak. Az alsó nem is olyan lényeges, mert nem látszik annyira. ( nem vízszintes a teteje, hanem egyik fentebb van másik lentebb) Régen volt éjszakai fogszabályzóm, de nem tetszett a színe,a tok színe, nem tudtam benne beszélni, nyelni, este volt hogy kiesett. Szóval meguntam hogy mosogatni kell, meg húz, meg minden. Ezért nem hordtam. Anyu támogatott, hogy ne is hordjam, mert véresre csikarta az ínyemet. Az orvos meg kesztyű nélkül nyúlt a számba (és nem mosott kezet) Ezért nem mentünk többet. A fogaim visszaálltak, csak a lyukat húzta össze az első két fogamnál. Most rájöttem, hogy a fogszabályzó egy kincs, ami rendbe tenné a fogamat. Szeretnék egy állandót, de nem horribilis összegért. Jó lenne a legolcsóbb, fém fogszabi. Mennyibe kerülne? Állami támogatást hogy lehet kérni, és úgy mennyibe kerülne? Van valami költsége a kezeléseknek? Mennyi idő mire helyreáll a fogam? Milyen gyakran kell menni? Mely városokban van fogszabályzó? Szeretném rendbe rakni a fogam. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

14/l



2016. aug. 31. 11:01
 1/3 A kérdező kommentje:
"előreálló túlharapásom" van
2016. aug. 31. 11:05
 2/3 anonim ***** válasza:

"Régen volt éjszakai fogszabályzóm, de nem tetszett a színe,a tok színe, nem tudtam benne beszélni, nyelni, este volt hogy kiesett"


A szín a legutolsó dolog, főként egy éjszakai fogszabályzónál! Éjszaka aludni kell, nem beszélni, ha kiesik, akkor állíttatni kell rajta!


"Szóval meguntam hogy mosogatni kell, meg húz, meg minden. "


Ha nem mosod büdös lesz, ha nem hordod nem segít!


"Az orvos meg kesztyű nélkül nyúlt a számba (és nem mosott kezet) "


Mos az minden páciens után, csak akkor nem vagy a rendelőben! Mellesleg nem a seggében turkál két beteg között. Gondolod ő élvezi, hogy mások szájában turkál? Ha olyan dolgot csinál ami nem jár sebzéssel, akkor nekem is kesztyű nélkül nyúl a számba. Jobb lenne ha folyamatosan kesztyűben lenne, és abban lenne pisáláskor is? Nem tudhatnád mit fogott meg kesztyűs kézzel.


"Most rájöttem, hogy a fogszabályzó egy kincs, ami rendbe tenné a fogamat."


Ez már jó dolog!


" Mennyibe kerülne?"


A fiamnak nemrég vették le az állandót, az 86 ezer volt, és abban már benne van a TB támogatás is.

A kezeléseknek nincs külön költsége, a TB alapon megy.


"Mennyi idő mire helyreáll a fogam?"


Változó, az állapottól függ, a fiamnak 1,5 évig volt fent az állandó, és most még éjszakait kell viselnie 2x egy héten.


"Milyen gyakran kell menni?"


Átlag 6 hetente.


" Mely városokban van fogszabályzó?"


Biztos segítene neked, ha ZEG-en laksz és beírok egy budapesti címet, ugye?

Esetleg leírhatnád a lakhelyedet, vagy rákereshetsz magad is. Van élet a fészbúkon túl!

2016. aug. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, tényleg sokat segített. :) Nos azt hiszem 3 osztály elején kaptam, és 5. Elejéig megvolt. A két évből összesen hordtam szerintem egy évig. Eléggé behisztiztem, hogy hányingerem volt tőle, hogy fájt azt egész állkapcsom, a fogaim, tiszta vér volt az ínyem. Százszor megbántam a színét akkor. Most pedig százszor megbántam azt, hogy képes voltam emiatt nem hordani. A szépségért meg kell szenvedni :D. Ha fáj azért fáj mert helyrerakja. Ezt nagyon bánom. Megtaláltam a régi fogmintámat. Elég sokat javított a fogamon szerintem. A két első fogam között óriási hely volt. Még ennél is jobban előrébb volt a "harapásom". (Azért lett fogszabim, mert egy almát nem tudtam rendesen megenni, a hátsó fogaim végezték a tépőfogam munkáját. Nagyrészt az ujjszopás miatt lett ilyen a fogam.) ..ennyi elég a sztorikból.


Most hordom a régi fogszabályzót, de nem hinném hogy jobb lesz. Érzem , hogy húzza, de kételkedem. Nem nyafogni szeretnék, de nem lehet kissebbre állítani, és így is úgy húzza, és fáj , hogy majd megőrülök. Karácsonyi ajándéknak meg fogom kérdezni a fogszabályzót. :)

2016. szept. 1. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!