Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy így fáj a...

Normális, hogy így fáj a fogam tömés után?

Figyelt kérdés

Még nincs egy hete, hogy betömték életemben először a fogam, de az a baj, hogy fáj. Olvastam, hogy akár egy-két hétig is érzékeny lehet, de ez már nem érzékenység, hanem elkezdtem enni azon az oldalon ahol betömték, és egyszer csak olyan érzésem volt, mintha az agyamig hatolt volna, úgy elkezdett fájni. És ez nem az első volt, de akkor még úgy voltam, hogy biztos azért mert új. De már öt nap eltelt, és nem hiszem, hogy ez csak átmeneti érzékenység, hogy így belehasít a fájdalom.

Korábban nem fájt sosem a fogam és csak azért mentem el betömetni, hogy ne lyukadjon tovább. Nagyon félek, hogy elrontotta a fogam, ami korábban nem is fájt. :'(

A vicc, hogy még magándoktor is volt, tehát fizettünk érte rendesen.



2016. aug. 31. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismerős az eset, de ne legyen úgy, mint nálam. Enyémet is egy magándoki tömte, teszem hozzá rendesen elrontotta, 1-2 hétig fájt, a végén már szinte nem bírtam a fájdalmat, visszamentem, kiszedte a tömést, újra tisztította, stb... és újratömte, se elnézés, se semmi, csak annyit mondott, hogy megesik az ilyen, majd a pénztárnál újabb csekk. Szerettem volna megvárni a sarkon ezek után :)


Ha nem múlik el, menjél vissza és vágd nyakon, ha szerencséd, akkor ingyen javítja...

2016. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha agyba hatolóan fáj, akkor menj vissza a fogorvoshoz, még az is lehet, hogy gyökérkezelni kell azt a fogad.
2016. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fogorvosnak tanulok, de saját tapasztalatból is tudok válaszolni :)

Több opció is lehetséges.

Az első, hogy mély volt a szuvasodás és már a fogbél is érintett. Ilyen esetben gyökérkezelik a fogat. Tömés során nem mindig derül ki, hogy meddig ér a szuvasodás, ráadásul a fogorvosok arra törekednek, hogy minél több fogat meg tudjanak menteni.


A másik lehetőség, hogy valóban csak az 1-2 hétig tartó érzékenység az.


A harmadik - ami nálam is volt- pedig az, hogy fiatalon (húszas éveid elején) még nagyon tág a fogbél. Ilyen esetben egy nem túl mély szuvasodás is közel kerülhet hozzá, amely tömést követően is érzékeny marad. A fogbél viszont az idő előrehaladtával egyre szűkül. Ha stressz éri, illetve speciális tömőanyag segítségével ez a folyamat néhány hónap alatt felgyorsul mindaddig, míg a kiváltó tényező meg nem szűnik. Nekem cirka fél évig volt érzékeny a fogam. Egy pohár vízre is éles fájdalom hasított bele, azon az oldalon pedig egyáltalán nem tudtam rágni. Csináltunk röntgent, ami igazolta azt, hogy tág a fogbél, de mélyebb szuvasodásnak, gyulladásnak nyoma nem volt. A tömés tavaly októberben készült, mára semmi gond nincs már.

2016. aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a lényeget kihagytam. Érdemes még várnod 1-2 hétig, hátha elmúlik. Ez alól kivétel az, ha olyan fájdalmad van, hogy gyógyszert kell bevenned a fogadra! Tehát ha 1-2 hét múlva nem múlik vagy fájdalomcsillapítót kell bevenned, akkor menj vissza mindenképpen!
2016. aug. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!