Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak, ha rettegek a...

Mit csináljak, ha rettegek a fogorvostól?

Figyelt kérdés

Ki kell húzni az egyik fogamat, és rettegek tőle, a fájdalmat nem jól viselem.

10-ből 9 ember azt mondja, hogy rettenetesen fáj és a hangja is iszonyatos. Egyszer elkísértem anyukámat, már az injekció beadásakor sírva jött ki, előtte volt benn egy nő, ő pedig ordítozott. :/ A szomszéd férfinak is húzták nemrég, mondta, hogy majdnem odapisilt.

A fogorvostól félek a világon a legjobban.



2016. aug. 27. 12:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó magán fogorvosnál nem fáj az injekció, ha kéred előtte még zsibbasztóval is bekeni az ínyed, és ha jól elzsibadsz, akkor a húzás egyáltalán nem fáj, csak kellemetlen ahogy feszegetik, de fájdalmat nem érzel.
2016. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Anyám is magánnál volt mégis sírva jött ki.
2016. aug. 27. 13:11
 3/17 A kérdező kommentje:
És ha két fog egymás mögé nőtt hogy fogják kihúzni? Egyáltalán ki lehet?
2016. aug. 27. 13:14
 4/17 gebasz1 ***** válasza:
Mond el a dokinak ,hogy rettegsz fájdalomtól és figyelj a zsibbasztó injekció hatását mert van akinek kettőt is be kell adni mire teljesen elzsibbad .A szuri egy picit kellemetlen de a hetekig tartó fogfájás és az utána kínok kínjával való fogorvoshoz kullogás 10000 szer rosszabb . Nem kell félni ha a zsibbasztó hat akkor inkább csak kellemetlen, de fájni nem fáj.
2016. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Memj másik fogdokihoz.


Egyébként ha parázol, van ahol altatnak is ha kéred.

2016. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Siklós Csaba, Bp. 18.ker, "Siklós Dental". Szájsebész: Dr. Kozik Balázs

Ők emberileg is nagyon jók. Megérrtik ha parázol.

2016. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Magándokinál lidocainnal lefújták az ínyem majd pár perc múlva jött a szuri, ahhoz képest hogy az íny mennyire érzékeny inkább kellemetlen volt, 4 helyre szúrtak ,szerintem azt se éreztem volna ha kiverik 2 fogam amúgy csak tömés volt de már elől is átderengett a lyuk szóval jó sokat kellett rajta fúrni-faragni de csak a szerszámok mozgását éreztem, volt ahol az egész fejem beleremegett de semmit se éreztem.

Meg a magándoki általában kedvesebb, beszélget veled előtte meg azért figyel hogy minél kevésbé fájjon.

Amúgy sokan azért is hangoskodnak mert félnek, az injekciót én is végig nyöszörögtem mert félek a tűktől de ha akartam volna kussban kibírom.

2016. aug. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az altatásos foghúzás 100ezernél kezdődik.
2016. aug. 27. 14:13
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem miért mondanak neked felnőtt emberek, ilyen dolgokat a fogorvosról. Egyáltalán nem szoktak az emberek övölteni, meg sírni. Jó dokihoz kell menni, aki tud normálisan fájdalomcsillapítást végezni.

Én egy gyenge nő vagyok, nem bírom a fájdalmat, mégis amikor húzták a két bölcseségfogamat nem éreztem semmit. A stressz csak ront a helyzeten, válasz egy jó dokit, akikt ajánlanak.

2016. aug. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahol sírnak, ordítoznak a betegek, az nem jó orvos.
2016. aug. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!