Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladt bölcsességfog...

Begyulladt bölcsességfog elmúlik, vagy mindenképp fogorvosi beavatkozára van szükség?

Figyelt kérdés
Évek óta kivannak bújva a bölcsességfogaim egy picit, de az egyik már 1 hete bevan dagadva és fáj. Pénteken akartam felhívni a fogorvost, de lement majdnem teljesen a dagadás ezért nem tettem. Viszont rettenetesen fáj és érdekelne hogy mindenképp kérjek tőle időpontot vagy magától elmúlik?
2016. szept. 5. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen, de ne számíts semmi jóra, végülis ez mégiscsak egy műtét lesz
2016. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én vártam a csodát majd mikor aludni sem tudtam miatta annyira fájt már rájöttem, hogy magától nem fog elmúlni. De ekkor nekem csak részben tört át és pont azért gyulladt be, mert az egész nem tud rendesen áttörni, baktériumok behatoltak az ínyembe egy kis résen ami a félig áttört fog miatt volt és amúgy is le volt gyengülve az immunrendszerem. Egyébként antibiotikum + gyógyszeres csíkra volt szükség. Ha neked áttört akkor is nézesd meg, mert nagyon tud fájni, nekem részleges szájzáram is volt már, lüktetett a mellette lévő fogaimba is a fájdalom, se enni, se aludni nem tudtam. Bárcsak elmentem volna még akkor, amikor eleinte az evés volt nehéz.

Ne időpontot kérj, menj el nyugodtan, sürgős eset! Én odatelefonáltam és mentem is. Elküldtek szájsebészetre. (De csíkot nem ott kaptam, hanem másnap egy magánrendelésen, mert a kórházban csak gyógyszert kaptam és másnapra még rosszabb lett, ezért mentem máshova, első csík után másnap már ettem nehezen, aznap délután a második csík után meg már nem lüktetett sehol, tudtam aludni.

Bocsi ha hosszú lett csak nagyon megjártam és viszonylag friss az emlék.

2016. szept. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*ja később meg kiműtötték egyébként. De az semmi nem volt ahhoz képest, amit azon a pár gyulladt napon éreztem
2016. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat

Sajnos a doktornőnk egy tünemény, de az asszisztens egy boszorka és elküld a fenébe ha odaállítok és nem telefonon kérek időpontot. De majd mondom a telefonba hogy sürgős lenne mert most megint kezdett bedagadni:S

És semmi baj hogy hosszú lett, legalább elolvasom mások tapasztalatait.

2016. szept. 5. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem fog elmúlni, sőt egyre rosszabb lesz.
2016. szept. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnapután megyek fogorvoshoz.
2016. szept. 6. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!