Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Első fogszabalyzóm. Mit...

Első fogszabalyzóm. Mit tegyek? 15/l

Figyelt kérdés

Felraktak 4 gyűrűt és felül kaptam a fogaim mögé ilyen gumi szerű izét, de nem tudok tőle beszélni.3 hónapig lesz fent...

Másnak milyen tapasztalatai vannak?Meg lehet szokni?Fogok tudni rendesen beszélni amíg fent van?

Nagyon fontos lenne, mert nagyon rosszul érzem így magamat..Csúfolnak, már iskolába se merek menni....plusz szóbeli angol vizsgát kell nemsokára tennem.



2016. szept. 8. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nos a fiamnak 1,5 évig volt fent a fogszabályzója 13-14 éves kora között. Az első 1-2 héten fájdalmas volt, nem tudott enni rendesen és a beszéde is romlott. Aztán megszokta, rakatott színes gumikat és nagyon büszke volt, hogy szépek lesznek a fogai!

Az osztálytársai értelmes lények voltak és nem csúfolták, de nem is tudták, mert ő nevezte magát terminátornak! :D

Manapság a fogszabályzó nem ciki, hanem az igényesség egyik jele!

2016. szept. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Nekem is ilyen volt , ha csúfolnak az szar ügy mert nekem sikerült olyan iskolát tanulnom ahol már érett "gyerekek" járnak, Régi sulimban mindenre tettek megjegyzést.. Ha levágattam a hajamat az volt a baj , ha megfésültem belöttem akkor az ... De megfogod szokni pár nap és nem fogod észrevenni, fogsz tudni beszélni csak ugy mint én hogy elsö pad hogy hallják amit mondok :'D Bár aki hangosan beszél annak úgyis mind1. A szóbelinél ha megmondod most rakták fel, akkor kiejtésnél kicsit elnézöek lesznek . (nekem elnéztek pár dolgot) sok sikert :D 16/F
2016. szept. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó látni, hogy vannak értelmes emberek.

Akkor tényleg rendesen tudok majd beszélni? Mert emiatt a hülye harapásemelőtől vagy mitől nem tudom kiejteni a t,ty,z,s,sz,c,cs,..stb. hangokat...

2016. szept. 8. 10:31
 4/11 A kérdező kommentje:
És nem hiányzik, hogy 3 hónapig egy beszéd-hibás hülyének érezzem magam...
2016. szept. 8. 10:32
 5/11 anonim válasza:
Ha megnyugtat akkor én sajnos 5 éves koromtól vagyok beszédhibás. De fogsz tudni beszélni, én 3 nap alatt megszoktam azután meg már nem is vett észre :D
2016. szept. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Azt a harapás emelőt letudod bövebben irni? Gondolok 1-re de az nembiztos hogy az.
2016. szept. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

[link]

A képen nem az én fogam van.

Nem tudom mennyire látszik, de ilyen.A szájpadlásomon, az első hat fogam mögött van, és elég nagy, műanyag.

Nem is értem, hogy ez miért kell nekem, a fogszabályzós az ég világon nem mondott semmit...

2016. szept. 9. 09:44
 8/11 anonim válasza:
Alul felül van nekem hamar megszokod , de ha nem piszkálod a nyelveddel akkor méghamarabb ;)
2016. szept. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Na jobb lett a helyzet már ? :)
2016. szept. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

hát, nem igazán, beszélni szinte egyáltalán nem tudok annak ellenére, hogy már egy hete fent van, én meg egyfolytában gyakorlok beszélni...Annyi lett az eredménye, hogy a szám és a nyelvem véres sebes lett.

Köszi az érdeklődést, úgy tűnik nincs mit tenni, majd egyszer csak leveszik, addig meg majd kibírom valahogy...

Köszi még egyszer mindenkinek a választ! :)

2016. szept. 13. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!