Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap kiműtötték a bölcsesség...

Tegnap kiműtötték a bölcsesség fogamat, de már tegnap egy kicsit azt éreztem hogy náthás vagyok. Ma már taknyom nyálam egybefolyik. Nem kaptam semmi gyógyszert a műtét után. Semmi olyat amit fertőzés ellen szednem kellene. Mennyek le háziorvoshoz?

Figyelt kérdés
Szájsebészet, Műtét, Bölcsességfog
2016. szept. 10. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem kaptál semmi gyógyszert??? Nekem a lelkemre kötötték, hogy szedjem be az egész levéllel. Menj orvoshoz!
2016. szept. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sem kaptam semmi gyógyszert. Mire kellene szedni? Szerintem csak akkor adnak, ha gyulladás is volt.
2016. szept. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értem az összefüggést, hacsak nem durrantott oda az immunrendszerednek a műtét és beütött egy lappangó megfázás.
2016. szept. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Snorri ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokim, hogy megoszlanak a vélemények, kb. fele-fele arányban, hogy kell-e antibiotikum. Azt mondta, hogy az ő tapasztalata az, hogy az alsó fog esetén jobb ha már előre szedi az ember, mert ott megáll a nyál, és igen gyakran elfertőződik. Én a helyedben elmennék dokihoz.
2016. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 köszi, akkor ezért kaphattam


kérdező, a megfázásnak nem igazán van ehhez köze szvsz

2016. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy felső léguti fertőzésem van, és hogy nem gyulladhat e be ettől
2016. szept. 10. 22:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a műtét után KÉT DOBOZ antibiotikumot szedtem be. A másodikat azért, mert az első utáni néhány napban gyulladás tüneteit észleltem. A második doboz után néhány nappal iszonyatosan bedurrant, bedagadt a fél fejem és élni nem tudtam lórúgásnyi fájdalomcsillapító nélkül. Tök fölösleges volt az antibiotikum. Mégegyszer megműtöttek, ezután nem kértem a gyógyszerekből, csak a fájdalomcsillapítóból. Felnyitották a műtét helyét, kitakarították, a nagyon gyulladt szöveteket eltávolították.

Elkezdtem béres cseppet szedni, jegelni amennyire csak bírtam és igyekeztem túlélni a következő pár napot. Szépen lassan meggyógyult.


Ha nem javulsz, akkor menj el a háziorvosodhoz. A műtét azért megviseli a szervezetet, lehet hogy az immunrendszered kicsit megrendült. Támogasd meg a szervezeted te is egy kicsit multivitaminnal, béres cseppel, vagy bármilyen immunerősítővel és túl leszel rajta.

Nem gondolom, hogy köze lenne ezen felül a kettőnek egymáshoz, ha csak nem hűtötted túlságosan túl a torkod a műtét után.

2016. szept. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. szept. 11. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!