Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lenne pár kérdésem a fogszabál...

Lenne pár kérdésem a fogszabályzóról, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig kell viselni? 8. osztályos vagyok és nem nagyon szeretném a gimit fogszabályzóval tölteni majd, de mivel még azt se tudom hogy csináltassak-e nappalit ezért tuti hogy úgy fogom. Mennyi ideig tart amíg megcsinálják? Jobban fáj mint egy "normális" fogfájás?

Ennyi lenne, a válaszokat előre köszönöm!



2016. szept. 23. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen fajta fogszabályzóról van szó?

Amúgy nekem már volt, és igen normális a fogfájás.

2016. szept. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy nem írtam, nappaliról. Esti volt régen, de az inyemet felsértette, plusz nagyon fájt tőle a fogam. Most gondolkozok a nappalin:D (orvosnál se voltam még)
2016. szept. 23. 17:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ha az éjszakai fogszabit nem bírtad, akkor nem tudom a nappalit hogy fogod elviselni,mert nem egy leányálom. Persze, egyéni érzékenység. Nekem 2évig volt, ismerek olyat, akinek 4évig.
2016. szept. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A problémádtól függ, hogy mennyi ideig tart. Ha nagyon bonyolult az eset, akkor elhúzódhat eléggé. Szerintem nem fáj jobban, mint a fogfájás, max az első 1-2 napon. A fogfájáskor gondolni sem tudok semmire csak a fájdalomra, a fogszabályzó viszont inkább "csendesen" fáj, nincsen nyilallás.
2016. szept. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincs nagy probléma egyáltalán, nem is lenne nagyon muszáj. Csak annyi hogy az az első 2 fogam kicsit előre átt. De az éjszakai már segített is rajta (mondjuk azt már 2 éve nem hordom) és szeretném kipróbálni a nappalit. Az éjszakait szerintem szarul állitották be nekem mert folyamatosan felsértette az inyemet, meg mivel kisebb voltam, akaraterő se volt bennem:D Köszönöm amúgy a válaszokat! Szóval szerintetek megérné csináltatni?
2016. szept. 23. 17:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha zavar a fogad, akkor mindenképpen megéri. Szerintem menj el fogorvoshoz, biztosan tud mondani valamit, hogy szerinte érdemes-e nappalit csinálni és ha igen, akkor kb. meddig fog tartani. A szádat a nappali is fel fogja sérteni egy ideig, de később hozzászokik a nyálkahártya.
2016. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Elmegyek mindenképp
2016. szept. 23. 22:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt lehet csak te gondolod úgy, hogy nincs nagy baj. Nekem is csak felül 1 fogam állt félre, meg alul 3 kicsit torlódott, de a harapásom totál rossz volt...Utóbbi a nagyobb gond sokszor, nem az esztétika.
2016. szept. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben elmegyek majd orvoshoz:)
2016. szept. 24. 10:06
 10/11 anonim válasza:
Én is azért akartam csináltatni fogszabit mert 2 fogam kicsit görbén állt. Aztán mikor elmentem a fogorvoshoz azt mondta hogy 2 fogamat ki kell húzni mert rossz volt a harapásom. Végül ki is húzattam és már másfél éve hordom. A hézag szinte el is tűnt már. Nagyon megéri csináltatni. Inkább most csináltass minthogy később megbánd. Fiatalon sokkal hatékonyabb is. Fájni csak akkor fáj miután szorítsák de abszolút kibírható. És amúgy divat is a fogszabályzó :) Én 12.es vagyok és mégis van. És rengeteg korombelinek is.
2016. okt. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!