Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvos által felkent...

A fogorvos által felkent fogpasztával mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nem mondott semmit, hogy mit csináljak vele. Én meg elfelejtettem rá kérdezni, meg gondoltam úgyis feloldódik. Ez az anyag direkt azért ragacsos, hogy a helyén maradjon, de örökké azért mégsem maradhat ott, meg meg is kéne mosnom ott a fogamat. Viszont azóta, hogy odarakta,nem fáj az a rész. Szóval nem tudom, hogy hagyjam ott vagy távolítsam el?

2016. szept. 23. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen fogpasztát kent fel? Miért kente fel?
2016. szept. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem valami egyszerűt kent fel, nem mondott nevet. Az egyik fogamban korábban feltűnt egy romlás, csak panoráma röntgenen látszott, és még most sem látszik lyuk. Eddig nem fájt, de pár nappal előbb elkezdett fájni, mivel forrón ettem valamit, így valószínűleg begyulladhatott, a fogorvos még nem látja értelmét fúrni (megint megröntgeneztek és ezután mondta). Azt mondta tesz fel fogpasztát, szopogassak C vitamint, és öblögessek klórhexameddel. Csak ha egyszer nem látta a lyukat, akkor nem tudom miért tett fel pasztát, bár utána már nem fájt annyira.
2016. szept. 24. 23:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, érzékeny a fogad, és arra kente fel a pasztát. A C vitamin és a Chlorhexamed öblögető pedig az ínygyulladás gyógyulását segíti elő. Erős fertőtlenítő.


Nekem érzékenység miatt kent fel, ami segített is. Illetve ugyanezt az öblögetést írta fel ínygyulladásra.

2016. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát, azóta sikerült -nem szándékosan- leszednem. Remélem ez nem gond a további gyógyulás szempontjából.
2016. szept. 26. 20:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért lenne gond?

Gondolom, azt se mondta, hogy X ideig ne moss fogat... így legkésőbb fogmosáskor lejön a paszta. De annak van hatóideje, ami után nyugodtan eltávolítható, sőt. :)

2016. szept. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ment a zöld kéz! :)
2016. szept. 27. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!