Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi fog tortenni a fogammal/kor...

Mi fog tortenni a fogammal/koronammal?

Figyelt kérdés
Par eve felul a legelso fogamat kiidegeltek es gyokerkezeltek, elsore nagyon szep lett, par nap mulva kilazult es visszatettek. Azota kulfoldre koltoztem es egy nagyon picit elmozdul, mar jobban le is csuszott. Par napja rossz izt erzek a szamban es tompan faj. Eszrevettem, hogy 20 milinel van lejebb, mint ahogy eredetileg volt. Nem faj luktetoen, inkabb tompan, idegesit minden zaj es mar be is lazasodtam. Sajnos a kovetkezo par honapban biztos nem tudok hazamenni megcsinaltatni, itt pedig iszonyatosan draga lenne, amire jelenleg nincs penzem (igy is tartozasban vagyok). Sajnos aki feltette eleg bena volt es rettegek, hogy mi lesz vele. Ezt vissza lehet ragasztani, vagy uj korona kell? Ha esetleg megsem akkor ott lesz elol 1 nagy lyuk? Legyszi olyan irjon akinek van tapasztalata.

2016. okt. 13. 00:30
 1/3 A kérdező kommentje:
A masik kerdesem pedig az lenne, hogy ha a fogat kiidegeltek, vagyis nincs benne elo ideg akkor hogy tud fajni?
2016. okt. 13. 00:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg begennyesedett, es nem a fogad faj, hanem a csatorna, a elgennyesedett resz.

A koronak nem egy eletre szolo megoldas, atlag 5 evente elrohadnak alatta a fogak, es vagy kihuzni, vagy ujracsiszolni, ujratomni stb kell. Ugyanazt a koronat nem tudjak visszarakni.

2016. okt. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha lötyög, leesik, akkor vissza lehet ragasztani, de ha leszedik/szétvágják, akkor új korona kell. Ha fáj a fogad, akkor az is lehet, hogy újra gyökérkezelni kell majd. Mindenképpen fogorvoshoz kellene menned, mert ezt te nem tudod megoldani.
2016. okt. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!