Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Farkasfog kihúzása után...

Farkasfog kihúzása után eltűnik a lyuk az ínyemről?

Figyelt kérdés

Apám és a barátaim szerint nem zavaró, apám szerint még aranyos is, de ha tehetem fogszabályzó nélkül akkor inkább megszabadulnék.

A fogdokitól megkérdeztem amikor gyökérkezelésen voltam és azt mondta, hogy fogszabályzó. Tényleg lehetetlen és csak fogszabi lenne jó és megfelelő? Ha egyszerűen csak kihúzná akkor eltűnne a nyoma?

Azért is szeretném mert fogmosás nem lehetetlen de nem is annyira egyszerű azzal a foggal mert felül van jobb oldalt.

Lényeg, hogy tényleg egy nagy lyuk virítana ha kihúzná a doki vagy eltűnne valamikor? Nem azt akarom, hogy a lyuk fele akkora legyen hanem, hogy vagy hangyányi méretű legyen vagy tűnjön el.


U.i: Bocsi, hogy 50x leírtam de fáradt vagyok, csak muszáj volt feltennem a kérdést. ^^'



2016. okt. 16. 00:59
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, miért a mániájuk a fogszabályozó, amikor az eléggé szörnyű lehet ahhoz, hogy az ember egy egész rendes fogsorral s egyetlen farkasfoggal ne akarja...

Nekem szemfog volt, gyönyörű, erős, szinte sírtak a fogsebészeten, hogy ezért de kááár... Nem érdekelt, kihúzattam (a fogorvosom nem merte, de nem volt semmi gond). Iszonyúan messze volt a szabályos helyétől, s a két szomszéd fog gyönyörűen összeért (aztán elromlott és a hidam már rendelkezik szemfoggal, de igazából nekem mindegy).

Rég volt, nem emlékszem, mikor mi lett a lyukkal, de hamar beforrt, tökéletesen. Nincsen hangyányi lyuk.

Húztak már hátsó fogakat is, azoknak a lyuka is beforrt könnyen és hamar, pedig egy kivételével sosem varrtak :)

Szóval beforr az, semmi emlékem nincs hosszas, zavaró lyukról és sok éve semmi nyoma :)

2016. okt. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lyuk,nem marad a helyén,de mivel a szemfog szokott ilyenkor rendellenes helyzetbe kerülni,nem azt szokták kihúzni,hanem egy kisőrlőt,mert szemfog csak egy-egy van mindkét oldalon és a szemfognak a harapásban nagy jelentősége van.
2016. okt. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen bajom volt, szerintem butaság húzatni, amikor fogszabályzóval megmenthető a fog. Szerintem esztétikailag kb mindegy, hogy farkasfog vagy hiányzó szemfog..
2016. okt. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az valóban mindegy,hogy farkasfog vagy hiányzó szemfog miatt egyik oldalon egyenes fogazat elöl.Viszont ha már hozzányúlnak,akkor nem mindegy.hogy hiányzó szemfog vagy egy teljesen szabályosnak tűnő fogsor.
2016. okt. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!